AktualnościU-17: Przegrana z Holandią, grał Lewicki

U-17: Przegrana z Holandią, grał Lewicki

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Holandią w swoim drugim meczu grupy B finałów Mistrzostw Europy U-17. W spotkaniu wystąpił piłkarz Jagiellonii, Jakub Lewicki, który rozegrał 72 minuty.

Pierwsza połowa czwartkowego spotkania nie przyniosła bramek. Gole pojawiły się po przerwie. Holendrzy objęli prowadzenie w 51. minucie po trafieniu Huijsena z rzutu karnego. Losy starcia rozstrzygnęły się w końcowej jego fazie. W 88. minucie do wyrównania doprowadził Guercio, ale w 90. minucie bramkę na wagę zwycięstwa „Oranje” zdobył Boerhout. Był to drugi mecz „Biało-Czerwonych” na europejskim czempionacie i druga porażka. Teraz podopiecznych trenera Gęsiora czeka spotkanie z Bułgarią, które zostanie rozegrane w niedzielę, 22 maja, o godz. 16:30.

Z dwójki Jagiellończyków będących częścią kadry Polski, czyli Jakuba Lewickiego oraz Bartosz Bernatowicza, na placu boju pojawił się w czwartek jeden. Mowa o Lewickim, który wyszedł w pierwszym składzie, grał do 72. minuty, kiedy został zmieniony przez Terleckiego. Bernatowicza zabrakło na boisku.

2. mecz Mistrzostw Europy U-17, 19.05.2022 r.

Holandia – Polska 2:1 (0:0).

Bramki: Huijsen 51′ z karnego; Boerhout 90′ – Guercio 88′.

Skład Polski: Murawski – Guercio, Kurzydłowski, Magnuszewski, Tudruj, Lewicki (Terlecki 72′), Śmiglewski (Kalemba 46′), Staniszewski (Doba 85), Drachal (Wójcik 85′), Tkacz (Masiak 66′), Sławiński.