AktualnościAlomerović, Struski i Tabiś po meczu z Górnikiem

Alomerović, Struski i Tabiś po meczu z Górnikiem

W sobotę (21.05) Jagiellonia Białystok zakończyła sezon 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni w ostatniej kolejce minionej kampanii pokonali, na wyjeździe, Górnika Łęczna 1:0 po trafieniu Jesusa Imaza. Po spotkaniu porozmawialiśmy ze Zlatanem Alomeroviciem, Karolem Struskim oraz Kacprem Tabisiem.

Zlatan Alomerović po meczu z Górnikiem Łęczna:

– Cieszy mnie czyste konto w dzisiejszym meczu. Chciałbym oczywiście, żeby zwycięstwa przyszły wcześniej, niemniej to fajny koniec tego trudnego sezonu. Dużo lepiej jedzie się na urlop po wygranej. Jeżeli chodzi o moją interwencję z końcówki spotkania, to cóż mogę powiedzieć? Po to jestem w zespole. To był momentami nudny mecz, można było stracić czujność. Gospodarze stworzyli sobie jedną tak dogodną sytuację, w której udało mi się skutecznie obronić i pomóc drużynie, z czego jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to jest niemałe wyzwanie dla bramkarza, żeby być na posterunku w meczu, w którym niewiele się dzieje. Na urlop jadę w nieco lepszym humorze. Myślę, że jest szansa na zrobienie kroku do przodu w niedalekiej przyszłości.

Karol Struski po meczu z Górnikiem Łęczna:

– Awans na 12. miejsce w tabeli to fajny impuls dla zespołu. Dobrze jest zakończyć sezon zwycięstwem, dawno nie cieszyliśmy się z trzech punktów. Myślę, że to nieco oczyści nasze głowy oraz lepiej przygotujemy się do kolejnego sezonu. Przez cały mecz było widać, że wszyscy byli skoncentrowani i żaden z nas nie potraktował tego spotkania jak starcia o nic. Nigdy nie powinno się tak traktować meczu. Brawa dla drużyny za wykonaną dzisiaj pracę. Każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony, nie było odstawiania nogi. Mecz był intensywny, a końcowy wynik był korzystny dla nas.

Kacper Tabiś po meczu z Górnikiem Łęczna:

– To z pewnością nie był mecz przyjemny do oglądania dla kibiców. Każdy z nas chciał zakończyć sezon pozytywnie, ze zwycięstwem. Być może dlatego to spotkanie było dosyć zamknięte i obie drużyny próbowały budować ataki pozycyjne, z czym wiadomo, że czasami są problemy. Najważniejsze, że z dobrym rezultatem zakończyliśmy to spotkanie. Z pewnością trzeba podziękować Zlatanowi za obronę w końcówce. W tym zwycięstwie jest dużo jego wkładu. Mieliśmy swój plan na mecz, wiedzieliśmy na co trzeba uważać, konsekwentnie realizowaliśmy swoje założenia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00