AktualnościImaz: O kontuzji już zapomniałem

Imaz: O kontuzji już zapomniałem

– Cieszę się z takiej końcówki sezonu w moim wykonaniu, taki był mój cel. Czas spędzony na leczeniu kontuzji i rehabilitacji był bardzo trudny, ale udało mi się wrócić. Podkreślam, powrót w dobrym stylu był moim celem, o czym rozmawialiśmy w Studio Słoneczna – powiedział po wygranym 1:0 sobotnim (21.05), wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna, którym Jagiellonia Białystok zakończyła sezon 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy, napastnik Żółto-Czerwonych, Jesus Imaz.

– To był dla mnie ważny gol, czuję się bardzo dobrze. Kiedy słyszałem kibiców skandujących moje imię chciało mi się płakać. Doceniam wszystko co dla mnie zrobili. To był najlepszy z możliwych sposobów na zakończenie sezonu, który nie był dla nas dobry. Tym bardziej trzeba cieszyć się ze zwycięstwa. Dla mnie radość jest podwójna, ponieważ zdobyłem bramkę na wagę trzech punktów. O kontuzji już zapomniałem – mówił strzelec zwycięskiej bramki w sobotniej konfrontacji.

– Zdobywanie bramek jest moją pracą. Muszę pomagać drużynie w każdy możliwy sposób. Jeśli mogę to zrobić poprzez strzelenie gola tym lepiej. Lubię trafiać, lubię celebrację po bramkach. Z pewnością gdybym strzelił jeszcze więcej bylibyśmy wyżej w tabeli – stwierdził.

– Przed meczem rozmawialiśmy o znaczeniu tego spotkania. Dzięki wygranej mogliśmy skończyć sezon nawet na 11. miejscu. Udało się doskoczyć do 12. pozycji, co i tak jest zdecydowanie lepsze od dotychczas zajmowanej lokaty. Nie było zatem tak, że starcie z Górnikiem nie miało znaczenia. Poza tym każda ze stron chciała wygrać i zgarnąć komplet „oczek”. W drugiej połowie mogliśmy pokusić się o więcej bramek. Udało się zdobyć jedną, ale koniec końców liczą się trzy punkty, dzięki którym możemy zakończyć sezon w nieco lepszych humorach – zakończył Hiszpan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00