AktualnościPrasoł: Chcieliśmy zakończyć sezon dobrym wynikiem

Prasoł: Chcieliśmy zakończyć sezon dobrym wynikiem

– Chcieliśmy zakończyć ten sezon i nasz pobyt w Ekstraklasie dobrym wynikiem, co się niestety nie udało. Już wcześniej było wiadomo, że spadamy. Przegraliśmy pomimo fragmentami dobrej gry – powiedział po sobotnim (21.05) meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna i Jagiellonią Białystok szkoleniowiec gospodarzy, Marcin Prasoł.

– Muszę pochwalić drużynę, która dzisiaj starała się i chciała zanotować dobry rezultat. Bramkę straciliśmy po głupim błędzie, punkty pojechały do Białegostoku. Abstrahując od meczu chciałbym podziękować za ten sezon drużynie. Na treningach widziałem, ile serca i zaangażowanie zespół wkładał w walkę o utrzymanie. Niestety, nie udało nam się, ale myślę, że z innych powodów niż determinacja czy zaangażowanie. Dziękuję również wszystkim ludziom w klubie, którzy pomagają nam poprzez codzienną pracę. Dbają o nasze boisko, porządek w szatni, odpowiednio przygotowany sprzęt. Każdy wkładał dużo serca w to, żebyśmy mogli walczyć. Dziękuję jeszcze raz wszystkim w klubie – mówił trener Prasoł.

Czy opiekun łęcznian przychodząc do klubu spodziewał się, że misja polegająca na utrzymaniu Górnika w PKO BP Ekstraklasie będzie tak trudna? – Owszem, spodziewałem się. Wiedziałem, że czeka nas trudny okres. Mieliśmy dużo meczów na styku, w których mogliśmy przechylić szalę na naszą korzyść, ale w każdym czegoś brakowało. Ostatecznie bilans siedmiu spotkań za mojej kadencji nie jest w żadnym stopniu imponujący. Musimy patrzeć do przodu – zakończył 41-latek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00