AktualnościIII liga: Ważna wygrana z Pilicą

III liga: Ważna wygrana z Pilicą

Jagiellonia II Białystok wygrała 3:1 z Pilicą Białobrzegi przy Elewatorskiej w meczu 33. kolejki III ligi, gr. I. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Bartosz Bida, Mikołaj Wasilewski i Bartosz Dyszy.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera jagiellońskich rezerw, Adriana Siemieńca:

– Mimo że wygraliśmy i powiększyliśmy przewagę nad rywalami ze strefy spadkowej, to uczulałem chłopaków w szatni i prosiłem, by nie uważali, że sezon już dla nas się skończył. Zostało pięć kolejek i 15 punktów do zdobycia, a my mamy osiem „oczek” przewagi nad Pilicą. Nie ukrywam, że jest to bardzo ważne zwycięstwo, ale wciąż mamy coś jeszcze do udowodnienia. Niektóre z ostatnich meczów nie układały się po naszej myśli, dlatego dziś bardzo istotne było wrócić na zwycięską ścieżkę.

– Zawodnicy schodzący z pierwszej drużyny dziś dali niezbędną jakość, co powinno cieszyć wszystkich. Bramka Bartka Bidy była w jego stylu. Ładnie przebił się z piłką indywidualną szarżą i trafił do siatki. Czuliśmy presję tego meczu, początek był trochę niespokojny i chaotyczny w naszym wykonaniu. Na pewno trzeba pochwalić zespół za drugą połowę, za mądrość i odpowiedzialność. Dziś byliśmy zespołem bardziej cwanym. Wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie musiał otworzyć się i pojawią się szanse z kontrataku. Mieliśmy dużo okazji, żeby ten mecz zamknąć wcześniej. Pracowaliśmy na sytuacje i gol na 3:1 zamknął rywalizację i potem zarządzaliśmy właściwie tym wynikiem.

– Dziś rywal zasłużył na przynajmniej jedną bramkę, mieli sporo akcji zaczepnych w naszym polu karnym. Jednak gola straciliśmy w prosty sposób, po stałym fragmencie gry. Najważniejsze, że szybko wróciliśmy do gry i odpowiedzieliśmy błyskawicznie golem na 2:1. Później zmarnowaliśmy kilka okazji, ale presja w tym zawodzie jest nieustanna. Brakowało nam wykończenia, my trenerzy nie mamy na to wpływu. Podejmujemy jedynie decyzje strategiczne w czasie rywalizacji. Najważniejsze, że ostatecznie zwyciężyliśmy – dodał.

– Na pewno sytuacja w tabeli jest niezła, ale pamiętajmy, że mamy młodą kadrę. Nic jeszcze nie jest zamknięte. W każdym meczu mamy grać o trzy punkty. Skoro jest 15 „oczek” do zdobycia, musimy do tego dążyć. Jeżeli kiedyś chcemy osiągnąć coś więcej w trzeciej lidze, powinniśmy w każdym spotkaniu walczyć o komplet punktów. Nie stawiamy sobie celu dotyczącego miejsca w tabeli. Skupiamy się na każdym kolejnym meczu – podsumował szkoleniowiec.

33. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Pilica Białobrzegi 3:1 (1:0). Galeria zdjęć
Bramki dla Jagi: Bida 45′, Wasilewski 55′ z karnego, Dyszy 81′

Jagiellonia II: Dziekoński – Pankiewicz, Dyszy, Orpik, Huczko, Wasilewski, Bayer, Wiktoruk, Wojciechowski (90′ Dąbrowski), Samborski (52′ Karpiński), Bida (75′ Surzyn)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00