AktualnościU-8: Wyjątkowy turniej w Zakopanem

U-8: Wyjątkowy turniej w Zakopanem

W dniach 13 – 15 maja odbył się prestiżowym turnieju Bellsport Cup w Zakopanem, w którym wzięła udział drużyna U-8 Akademii Piłkarskiej Jagiellonii.

Do rywalizacji przystąpiło 36 zespołów z całej Polski oraz zza granicy w tym m.in. czeska Slavia Praga, słowacki Slovan Bratysława, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Wisła Kraków czy Zagłębie Sosnowiec. Jest to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych turniejów dla tego rocznika w Polsce.

W pierwszym dniu turnieju Jagiellończycy rywalizowali w sześciozespołowej grupie, z której awansowali do pierwszej dwunastki turnieju. W drugim dniu rywalizacja była bardzo wyrównana. Można było zaobserwować wiele pozytywnych emocji, ale również płacz dzieci. Ostatecznie białostoczanie uzyskali promocję do półfinałów turnieju, które odbywały się ostatniego dnia. Niestety, mimo dużych chęci, lepsi okazali się przeciwnicy. Ostatecznie podopieczni trenera Walukiewicza zajęli 4. miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem biorąc pod uwagę liczbę startujących zespołów – 36.

– To był bardzo udany wyjazd. Nie dość, że mogliśmy rywalizować na wysokim poziomie to jeszcze dzięki organizatorowi mieliśmy okazję zwiedzić Zakopane i okolicę. Jestem przekonany, że ta piłkarska przygoda dużo wniosła w rozwój naszych podopiecznych. Zarówno piłkarsko jak i społecznie. Chciałbym podziękować rodzicom chłopaków, którzy bardzo świadomie i entuzjastycznie uczestniczyli w organizacji wyjazdu oraz wspierali nas już w czasie trwania samego turnieju – powiedział szkoleniowiec zespołu U-8, Tomasz Walukiewicz.

Chłopaki, gratulujemy!

fot. Bellsport Cup

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00