AktualnościCLJ U-18: Ostatni mecz w sezonie

CLJ U-18: Ostatni mecz w sezonie

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok ostatnie spotkanie ligowe w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni zakończą kampanię wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków.

Na kolejkę przed końcem zmagań na boiskach CLJ-otki białostoczanie zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów i bilansem 12 zwycięstw, sześciu remisów i 11 porażek (bramki 69-57). W poprzedniej kolejce piłkarze ze stolicy Podlasia, którzy mogą się pochwalić drugim najwyższym wynikiem w aspekcie strzelonych goli w lidze (Jagę pod tym względem wyprzedza jedynie Lech Poznań), zmierzyli się przy Elewatorskiej z Górnikiem Zabrze, z którym zremisowali 2:2 (Susak 68′; Protaziuk 81 z karnego – Hyjek 15′ z karnego, 90′ z karnego). Na przestrzeni ostatnich pięciu spotkań ligowych podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zanotowali bilans dwóch wygranych, remisu i dwóch porażek. Warto wspomnieć, że liderem klasyfikacji strzelców CLJ jest obecnie Jakub Lutostański, który przewodzi stawce z 23 trafieniami i sześcioma golami przewagi nad drugim w zestawieniu Filipem Wełniakiem z Lecha Poznań.

Wisła Kraków to aktualnie piąta siła ligi (49 punktów), która legitymuje się bilansem 15 zwycięstw, czterech remisów i 10 porażek (bramki 63-45). Przed tygodniem krakowianie grali w delegacji z Legią Warszawa, z którą przegrali 2:3 (Gądek 29′ z karnego; Ziarko 51′ – Majchrzak 2′; Jędrasik 52′; Niedźwiedzki 53′). Zawodnicy z Małopolski, których najlepszym strzelcem jest Marcin Bartoń (13 goli), nie ma już szans na dogonienie lidera, do którego traci siedem punktów.

Po zeszłotygodniowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze porozmawialiśmy z trenera juniorów starszych Jagiellonii, Krzysztofem Zalewskim, odnośnie potencjalnych zmian w składzie na spotkanie z Wisłą. – Wszystko będzie zależało od sytuacji drużyny rezerw, z którą wymieniamy się zawodnikami, często następują roszady w obrębie tych dwóch drużyn. Zobaczmy, jak będzie wyglądała sytuacja kadrowa oraz kto z pierwszej drużyny będzie grał w rezerwach. W najbliższym czasie sytuacja powinna się wyklarować.

Obecnie liderem tabeli Centralnej Ligi Juniorów jest Arka Gdynia, która zgromadziła na swoim koncie 56 punktów. Tyle samo „oczek” na koncie ma drugie w zestawieniu Zagłębie Lubin. Te dwa zespoły walczą zatem o końcowy triumf w zmaganiach. Co ciekawe, powalczą o to zwycięstwo nie korespondencyjnie a bezpośrednio, bowiem zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce sezonu. Zwycięzca bierze wszystko.

Jeżeli chodzi o sytuację w dolnych rejonach tabeli, to mówimy o czterozespołowej strefie spadkowej, którą obecnie tworzą UKS SMS Łódź, Warta Poznań, Stal Rzeszów i Gwarek Zabrze. Te zespoły zajmują odpowiednio 13., 14., 15. i 16. miejsce.

Początek meczu Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok, rozgrywanego w ramach 30. kolejki CLJ, w sobotę, 28 maja, o godz. 13:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00