AktualnościIII liga: Wyjazd do Giżycka

III liga: Wyjazd do Giżycka

W najbliższy piątek (27.05) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz ligowy w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Mamrami Giżycko.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 43 punkty, legitymują się bilansem 13 zwycięstw, czterech remisów i 14 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Adriana Siemieńca to 58:54. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały przy Elewatorskiej z Pilicą Białobrzegi. Jagiellończycy w minioną niedzielę zasłużenie wygrali 3:1, co oznacza, że utrzymanie w trzeciej lidze na kolejny sezon wydaje się już tylko formalnością.

– Na pewno sytuacja w tabeli jest niezła, ale pamiętajmy, że mamy młodą kadrę. Nic jeszcze nie jest zamknięte. W każdym meczu mamy grać o trzy punkty. Skoro jest 15 „oczek” do zdobycia, musimy do tego dążyć. Jeżeli kiedyś chcemy osiągnąć coś więcej w trzeciej lidze, powinniśmy w każdym spotkaniu walczyć o komplet punktów. Nie stawiamy sobie celu dotyczącego miejsca w tabeli. Skupiamy się na każdym kolejnym meczu – komentuje trener Siemieniec.

Wygrana z Pilicą wyraźnie oddaliła nasz zespół od strefy spadkowej. Liczymy, że w najbliższym starciu z Mamrami rezerwy Jagi potwierdzą, że wróciły na właściwe tory.

Kilka słów o piątkowych rywalach białostoczan. Mamry Giżycko zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 33 punktów na koncie i bilansem 10 zwycięstw, trzech remisów i 18 porażek (bilans bramkowy 31:60). W poprzedniej kolejce najbliższy przeciwnik Jagi grał na wyjeździe z Błonianką Błonie, z którą przegrał 1:3. Najlepszymi strzelcami zespołu z Giżycka są jak dotąd dwaj zawodnicy, którzy zanotowali pięć trafień. To Mariusz Bucio i eksjagiellończyk – Szymon Łapiński.

Początek meczu Mamry Giżycko – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 34. kolejki gr. I III ligi, w piątek, 27 maja, o godz. 17:00. Trzymamy kciuki za triumf Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00