AktualnościIII Liga: Wygrana w Giżycku

III Liga: Wygrana w Giżycku

W piątek (27.05) Jagiellonia II Białystok pokonała, na wyjeździe, Mamry Giżycko w meczu 34. kolejki gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni wygrali 1:0 po trafieniu Wasilewskiego (7′).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Siemieńca. Rezerwy Jagi objęły prowadzenie już w 7. minucie, kiedy niefrasobliwość obrońców oraz bramkarza gospodarzy wykorzystał kapitan jedenastki z Białegostoku, Mikołaj Wasilewski, który umieścił piłkę w siatce bramki giżycczan. W dalszej części pierwszej połowy Jagiellończycy ustąpili nieco pola gospodarzom, ale do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron gra Żółto-Czerwonych uległa poprawie. Gracze Jagi tworzyli sobie sytuacje pod bramką Mamr, ale szwankowała skuteczność, wobec czego nie zdołali po raz drugi w spotkaniu pokonać golkipera zespołu z Mazur. Gospodarze również nie zanotowali trafienia w drugiej połowie, wobec czego mecz zakończył się wygraną białostoczan 1:0.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Adriana Siemieńca. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak istotne dla naszej pozycji w tabeli są dwa spotkania, które już za nami, czyli starcia z Pilicą Białobrzegi i Mamrami Giżycko. Wygraliśmy oba mecze, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni, ponieważ zapewniliśmy sobie pewnie komfort w tabeli. Jeżeli chodzi o sam mecz to z pewnością szybko zdobyta bramka nam pomogła, ale z drugiej strony też nam zaszkodziła. Zaczęliśmy podświadomie kontrolować ten mecz defensywą i momentami zbyt głęboko cofaliśmy się. Graliśmy bez dojścia do przeciwnika, byliśmy bierni w działaniach obronnych. Rywale stworzyli sobie okazje bramkowe, których finalnie nie wykorzystali. Po zmianie stron sytuacja uległa zmianie. W przerwie dokonaliśmy pewnych korekt, mianowicie zmieniliśmy, po rozmowie z członkami sztabu oraz zawodnikami, swoje podejście, nie tylko taktyczne, ale też mentalne. Wobec tego nasza gra w drugiej połowie była zdecydowanie lepsza. Zmienił się też obraz gry, chociaż oczywiście nie diametralnie, ponieważ to my mieliśmy wynik i nim zarządzaliśmy. Mieliśmy natomiast więcej z gry, kreowaliśmy sobie szanse strzeleckie, dzięki którym mogliśmy zamknąć ten mecz golem na 2:0. Były to bardzo dobre sytuacje, ale nie udało się ich wykończyć. Dobrze, że rywale nie wykorzystali tej sytuacji i dowieźliśmy wynik do końca – powiedział trener Siemieniec.

Piątkowa wygrana była 14 zwycięstwem białostoczan w powoli kończącym się sezonie. Bilans drugiego zespołu „Dumy Podlasia” uzupełniają cztery remisy i 14 porażek (bramki 59-54). Na ten moment (27.05) Jagiellonia II Białystok zajmuje 9. miejsce w trzecioligowej stawce z 46 punktami na koncie i przewagą 11 „oczek” nad otwierającą sześciozespołową strefę spadkową Pilicą Białobrzegi.

Kolejnym meczem Żółto-Czerwonych będzie domowe starcie 35. kolejki z Bronią Radom, którego początek wyznaczono na godz. 17:00 w środę, 1 czerwca. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania z trybun Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne aktualne na moment rozgrywania spotkania. Przypominamy, że tradycyjnie transmisję telewizyjną na żywo z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

34. kolejka gr. I III ligi, 27.05.2022 r.

Mamry Giżycko – Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1).

Bramka: Wasilewski (7′).

Skład Jagiellonii II: Abramowicz – Tabiś, Majsterek, Dyszy, Czerech, Pankiewicz, Wiktoruk (Samborski 90′), Bayer, Wojciechowski (Surzyn 77′), Wasilewski (K) (Orpik 77′), Stawiarz (Karpiński 60′).