AktualnościCLJ U-18: Porażka w ostatnim meczu sezonu

CLJ U-18: Porażka w ostatnim meczu sezonu

W sobotę (28.05) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrali swój ostatni mecz ligowy w zakończonym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Białostoczanie przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:2. Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Petro Susak (65′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie. W pierwszej połowie byliśmy bardzo aktywni. Było dużo naszej agresywnej gry w pressingu, z czego tworzyliśmy wiele sytuacji. Groźne strzał oddali Dąbrowski, Protaziuk, Susak trafił w słupek, podobnie Mościcki. Do przerwy działo się naprawdę sporo. Wisła to bardzo dobry zespół, również przeprowadziła kilka akcji. Po jednej z takich okazji straciliśmy bramkę. Zawodnik gospodarzy oddał strzał, był rykoszet, piłka spadła pod nogi jednego z napastników, który strzelił gola i dał im prowadzenie. Na drugą połowę wyszliśmy z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Przeprowadziliśmy kilka fajnych akcji, a wyrównanie dał nam, po indywidualnej akcji, Petro Susak strzałem po długim rogu. Później mieliśmy kolejne sytuacje. Strzelali Dąbrowski oraz Susak, który minimalnie przestrzelił w stuprocentowej sytuacji. Wisła za wszelką cenę dążyła do ponownego objęcia prowadzenia. W doliczonym do drugiej połowy czasie gry piłka została muśnięta przez jednego z graczy gospodarzy, odbiła się od słupka i niestety wpadła do naszej bramki. Mimo przegranej uważam, że patrząc całościowo był to niezły mecz w naszym wykonaniu – powiedział trener Zalewski.

Jagiellonia Białystok zakończyła sezon 2021/2022 CLJ U-18 na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 42 punktów i bilansem 12 zwycięstw, sześciu remisów i 12 porażek (bramki 70:59). Królem strzelców CLJ został zawodnik Żółto-Czerwonych, Jakub Lutostański, który na przestrzeni całego sezonu zdobył 23 bramki i o sześć trafień wyprzedził drugiego w tej klasyfikacji Filipa Wełniaka z Lecha Poznań.

Mistrzem CLJ zostało Zagłębie Lubin (59 punktów), które w ostatnim meczu sezonu, decydującym o losach mistrzostwa, pokonało na własnym terenie Arkę Gdynia 2:1 (Kruszelnicki 57′; Pieńko 78′ – Skóra 34′). Z ligą pożegnały się natomiast UKS SMS Łódź, Warta Poznań, Stal Rzeszów oraz Gwarek Zabrze.

30. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 28.05.2022 r.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0).

Bramki: Bartoń 30′, 90′ – Susak 65′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Mabiala, Piórkowski (K), Rosik, Burkowski (Chim 80′), Cichocki (Chmielewski 60′), Mościcki, Susak (J. Karpiński 80′), Dąbrowski, Protaziuk (Baranowski 60′), Siemieniuk (Latuszek 87′).