
Jagiellończycy na zgrupowaniach reprezentacji – terminarz
Sezon PKO BP Ekstraklasy zakończył się, ale w najbliższym czasie niektórych spośród naszych piłkarzy czekają spotkania w reprezentacjach narodowych. Poniżej przedstawiamy plan gier zespołów z powołanymi Jagiellończykami.
Fedor Cernych otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na spotkania Ligi Narodów UEFA z Luksemburgiem, Turcją oraz Wyspami Owczymi. 31-latek weźmie udział w zgrupowaniu kadry narodowej, które odbędzie się dniach 26 maja – 15 czerwca. Podczas trwania zgrupowania Litwini zagrają z reprezentacjami Luksemburga (4 czerwca), Turcji (7 czerwca), Wysp Owczych (11 czerwca) oraz ponownie Turcji (14 czerwca). Wszystkie mecze odbędą się w ramach Ligi Narodów UEFA.
Pavels Steinbors otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na spotkania Ligi Narodów UEFA z Andorą, Liechtensteinem oraz Mołdawią. 36-latek weźmie udział w zgrupowaniu kadry narodowej, które odbędzie się dniach 29 maja – 15 czerwca. Podczas trwania zgrupowania Łotysze zagrają z reprezentacjami Andory (3 czerwca), Liechtensteinu (6 czerwca), Mołdawii (10 czerwca) oraz ponownie Liechtensteinu (14 czerwca). Wszystkie mecze odbędą się w ramach Ligi Narodów UEFA.
Bartłomiej Wdowik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21 na mecze kwalifikacji do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U-21. Biało-Czerwoni w najbliższym czasie zagrają z San Marino (2 czerwca, 20:30, Serravalle) oraz Niemcami (7 czerwca, 18:00, Łódź).
Narek Grigorjan, skrzydłowy Jagiellonii Białystok, otrzymał powołanie do reprezentacji Armenii U-21 na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy U-21. Młodzi Ormianie zmierzą się na wyjeździe z Macedonią Północną (2 czerwca), u siebie z Francją (6 czerwca) i ponownie w roli gospodarza z Ukrainą (12 czerwca).
Sławomir Abramowicz i Miłosz Matysik otrzymali powołanie do reprezentacji Polski U-18 na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 28 – 30 maja oraz turniej towarzyski w Słowenii (01-08.06). W ramach wspomnianego turnieju zostaną rozegrane trzy spotkania – 1 czerwca z Macedonią Północną, 4 czerwca ze Słowenią oraz 7 czerwca ponownie z gospodarzami.
Ponadto młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok, Jan Faberski i Miłosz Piekutowski, zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16, które odbywa się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2022 roku w Siedlcach.
Z kolei Michał Reterski, zawodnik drużyny rocznika 2007 Jagiellonii Białystok, otrzymał powołanie na zgrupowanie Future PRO organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 6 – 10 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim.
Jagielloński terminarz reprezentacyjny:
01.06
Macedonia Północna U-18 – Polska U-18, godz. 18:00 (Sławomir Abramowicz, Miłosz Matysik)
02.06
San Marino U-21 – Polska U-21, godz. 20:30 (Bartłomiej Wdowik)
Macedonia Północna U-21 – Armenia U-21, godz. 17:00 (Narek Grigorjan)
03.06
Łotwa – Andora, godz. 18:00 (Pavels Steinbors)
04.06
Litwa – Luksemburg, godz. 16:00 (Fedor Cernych)`
Słowenia – Polska U-18, godz. 18:00 (Sławomir Abramowicz, Miłosz Matysik)
06.06
Łotwa – Liechtenstein, godz. 18:00 (Pavels Steinbors)
Armenia U-21 – Francja U-21, godz. 18:30 (Narek Grigorjan)
07.06
Polska U-21 – Niemcy U-21, godz. 18:00 (Bartłomiej Wdowik)
Litwa – Turcja, godz. 20:45 (Fedor Cernych)
Słowenia U-18 – Polska U-18, godz. 18:00 (Sławomir Abramowicz, Miłosz Matysik)
10.06
Mołdawia – Łotwa, godz. 18:00 (Pavels Steinbors)
11.06
Wyspy Owcze – Litwa, godz. 18:00 (Fedor Cernych)
12.06
Armenia U-21 – Ukraina U-21, godz. 17:00 (Narek Grigorjan)
14.06
Turcja – Litwa, godz. 20:45 (Fedor Cernych)
Liechtenstein – Łotwa, godz. 20:45 (Pavels Steinbors)