AktualnościIII liga: Podejmą Broń

III liga: Podejmą Broń

W środę (01.06) o godz. 17:00 Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Tym razem Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej podejmą Broń Radom.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 46 punktów, legitymują się bilansem 14 zwycięstw, czterech remisów i 14 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych Adriana Siemieńca to 59:54. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały w delegacji z Mamrami Giżycko, z którymi wygrały 1:0 po golu Mikołaja Wasilewskiego.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak istotne dla naszej pozycji w tabeli są dwa spotkania, które już za nami, czyli starcia z Pilicą Białobrzegi i Mamrami Giżycko. Wygraliśmy oba mecze, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni, ponieważ zapewniliśmy sobie pewnie komfort w tabeli – mówił po ostatnim starciu trener Siemieniec.

Dzięki wygranej z Mamrami Żółto-Czerwoni mają już osiem punktów przewagi nad 14. w tabeli Pilicą Białobrzegi, a do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki.

Kilka słów o środowych rywalach białostoczan. Broń Radom zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi, z dorobkiem 41 punktów na koncie, a więc znajduje się tuż nad kreską. Ich bilans to 12 zwycięstw, pięć remisów i 15 porażek (stosunek bramkowy 37:52). W poprzedniej kolejce Broń grała przed własną publicznością z Błonianką Błonie, z którą przegrała 0:1. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa mazowieckiego jest Michał Kielak, autor siedmiu ligowych trafień. Trzymamy kciuki za zwycięstwo Jagiellończyków.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Broń Radom, rozgrywanego w ramach 35. kolejki gr. I III ligi, w środę, 1 czerwca, o godz. 17:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy również o możliwości oglądania tego starcia na żywo z trybun Ośrodka Treningowego Jagiellonii. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00