AktualnościPatryk Czerech na dłużej w Jagiellonii

Patryk Czerech na dłużej w Jagiellonii

Patryk Czerech przedłużył umowę z Jagiellonią Białystok. Wychowanek naszej akademii w zakończonym niedawno sezonie zadebiutował na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

Patryk Czerech to 21-letni środkowy defensor, który z zespołem juniorów młodszych Jagiellonii w 2018 roku zdobył tytuł mistrza Polski. Wówczas w drużynie prowadzonej przez trenera Wojciecha Kobeszkę występował między innymi z Bartoszem Bidą czy Karolem Struskim, którzy podobnie jak Czerech, dziś bronią barw pierwszego zespołu Jagiellonii na boiskach Ekstraklasy.

Patryk na najwyższym szczeblu rozgrywkowym naszego kraju zadebiutował niedawno, bo 16 kwietnia bieżącego roku podczas potyczki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin (1:2). Przebywał na placu gry 87 minut. Z kolei w spotkaniu zamykającym miniony sezon polskiej elity w Łęcznej z miejscowym Górnikiem (1:0) rozegrał cały mecz pomagając drużynie zachować czyste konto.

Wcześniej Patryk zazwyczaj występował w zespole jagiellońskich rezerw, występującym na poziomie trzeciej ligi. Tuż po podpisaniu nowej umowy z Jagiellonią nasz zawodnik podzielił się krótkim komentarzem.

– To fajne przeżycie. Przedłużenie umowy pokazuje, że klub wierzy w moje umiejętności. Jeszcze dwa miesiące temu nie przepuszczałbym, że zadebiutuję w ekstraklasie, a obecnie jestem już po dwóch meczach w elicie. Mam nadzieję, że nowy sezon okaże się dla mnie jeszcze lepszym od poprzedniego. Debiut w ekstraklasie był zaskoczeniem, ale od dawna ciężko na to pracowałem. Od dziecka o tym marzyłem. Mecz z Pogonią nie był zły w moim wykonaniu, choć nie byłem do końca zadowolony, bo przegraliśmy. Skoro jednak później otrzymałem kolejną szansę, to znaczy, że trenerzy zauważyli, że jestem w stanie rywalizować z innymi. Jestem zdania, że ten drugi występ przeciwko Górnikowi Łęczna był znacznie lepszy w moim wykonaniu – mówił rosły stoper.

– W 2018 roku zdobyłem mistrzostwo Polski juniorów młodszych, a w tym zespole miałem okazję wspólnie występować między innymi z Karolem Struskim czy Bartkiem Bidą. Fajnie, że rocznik 2001 prowadzony wtedy przez trenera Kobeszkę, potrafił później zaistnieć, zarówno w rezerwach, jak i pierwszym zespole Jagi. Już w czerwcu wracamy do treningów, po czym udam się z drużyną na zgrupowanie do Opalenicy. Będę ciężko pracować na to, żeby dostawać kolejne szanse w ekstraklasie i stale robić postępy – dodał Patryk.

Patryk, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00