AktualnościIII liga: Porażka z Bronią

III liga: Porażka z Bronią

Jagiellonia II Białystok przegrała z Bronią Radom 1:2 w ramach 35. kolejki III ligi, grupy I. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Mikołaj Wasilewski.

Jagiellończycy rozpoczęli środowe starcie dość spokojnie. Oba zespoły próbowały sforsować blok obronny rywali, ale bez huraganowych ataków. Bardziej zdecydowani w ofensywnych poczynaniach byli jednak podopieczni Adriana Siemieńca, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie za sprawą świetnie dysponowanego w ostatnich tygodniach Mikołaja Wasilewskiego. Skrzydłowy Jagi huknął jak z armaty zza pola karnego, po czym futbolówka wylądowała pod poprzeczką bramki przyjezdnych. Golkiper Broni był bezradny.

W dalszej fazie pierwszej odsłony rywale skupili się na atakowaniu Jagiellończyków, ale bez efektu bramkowego. Raz było bardzo groźnie, gdy Jakub Jasionek zastopował próbę strzału z bliskiej odległości jednego z ofensywnych zawodników Broni. Później jeszcze w kilku sytuacjach, aczkolwiek mniej groźnych, nasz golkiper także zachował czujność i nie dał się pokonać. Na przerwę Żółto-Czerwoni schodzili ze skromnym prowadzeniem.

Druga połowa nie ułożyła się po myśli Żółto-Czerwonych. Jagiellończycy dwa razy dali się zaskoczyć przeciwnikom, a sami sporadycznie gościli pod bramką rywala i nie byli już w stanie drugi raz trafić do siatki. Tym samym po dwóch zwycięstwach z rzędu dobra passa została przerwana. Po spotkaniu poprosiliśmy o komentarz trenera Siemieńca.

– Spodziewaliśmy się przed meczem, że determinacja u przeciwnika będzie na wysokim poziomie. Z naszej strony mimo wszystko czułem odpowiednie zaangażowanie i dobre podejście. Czułem, że jest głód zwycięstwa mimo dosyć korzystnej sytuacji w tabeli. Z tego się cieszę. Zdaję sobie sprawę, że nie ustrzegliśmy się błędów pod naszą bramką, ale z poziomu zaangażowania jestem zadowolony. Nie zawsze jest tak, że trener jest zadowolony tylko z wygranego meczu. Trzeba też docenić przeciwnika, który postawił dziś wysoko poprzeczkę. Oba zespoły pokazały się dziś z dobrej strony, było to ciekawe widowisko.

– Na oceny indywidualne przyjdzie czas. Teraz jest moment taki, że szansę otrzymują młodzi zawodnicy. Taka jest specyfika drugiego zespołu. Chłopcy trenują i pracują na swoje szanse. Często to się dzieje kosztem wyniku, ale pracując w rezerwach musimy też dbać o rozwój młodych piłkarzy. Nie zawsze wynik jest najważniejszy. Niektórzy dopiero uczą się seniorskiego grania, dlatego jestem z ich postawy zadowolony. Pod względem piłkarskim ta liga nie jest łatwa dla nich. Zostały trzy mecze i na pewno zagramy o komplet punktów niezależnie od okoliczności – podsumował.

35. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Broń Radom 1:2 (1:0).
Bramka dla Jagiellonii: Wasilewski 14′

Jagiellonia II: Jasionek – Pankiewicz, Orpik, Majsterek, Huczko (80′ Susak), Bayer, Wiktoruk, Wasilewski, Surzyn, Samborski (66′ Mościcki), Karpiński

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00