AktualnościKarol Struski odchodzi z Jagiellonii

Karol Struski odchodzi z Jagiellonii

Karol Struski nie zagra w przyszłym sezonie w Jagiellonii. Zawodnik związał się umową z cypryjskim Arisem Limassol.  

„Strusik” był związany z Jagą od 2017 roku, kiedy trafił do białostockiej Akademii Piłkarskiej z młodzieżowego zespołu Górnika Łęczna. Wspólnie z kolegami z rocznika 2001, pod wodzą trenera Wojciecha Kobeszki w 2018 roku został mistrzem Polski juniorów młodszych w kategorii U-17. Później był regularnie zapraszany na treningi z pierwszym zespołem.

Na poziomie Ekstraklasy Struski zadebiutował w marcu 2020 roku za kadencji Iwajło Petewa, kiedy bułgarski szkoleniowiec wpuścił Karola na boisko w Szczecinie. Sezon 2020/21 spędził w rodzinnej Łęcznej, gdzie pomógł tamtejszemu Górnikowi awansować do PKO BP Ekstraklasy.

Po powrocie do Białegostoku szybko wywalczył miejsce w składzie, ciesząc się zaufaniem najpierw Ireneusza Mamrota, a później Piotra Nowaka. W zakończonym przed dwoma dniami sezonie rozegrał 29 meczów (w tym 19 w wyjściowym składzie), strzelił jednego gola w Zabrzu, a także zaliczył dwie asysty. Był również powoływany do reprezentacji U-20, dla której rozegrał osiem meczów i strzelił jednego gola.

Nowy klub Karola, Aris Limassol, zakończył zmagania ligowe na 4. miejscu i w przyszłym sezonie, poza rywalizacją w tamtejszej ekstraklasie, będzie występował także w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA.

Karol, dziękujemy Ci za wszystkie lata spędzone w Białymstoku i życzymy powodzenia w nowym klubie!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00