AktualnościIII liga: Wyjazdowe boje z Pelikanem

III liga: Wyjazdowe boje z Pelikanem

W najbliższą niedzielę (05.06) Jagiellonia II Białystok zmierzy się, na wyjeździe, z Pelikanem Łowicz w meczu 36. kolejki gr. I III ligi.

Rezerwy Żółto-Czerwonych zajmują aktualnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca uzbierali 46 punktów na przestrzeni 33 spotkań. Legitymują się bilansem 14 zwycięstw, czterech remisów i 15 porażek (bramki 60-56). Ich przewaga nad sześciozespołową strefą spadkową wynosi, na trzy kolejki przed końcem sezonu, siedem punktów. Oznacza to, że białostoczanie są już pewni pozostania na trzecioligowych boiskach na kolejną kampanię.

Strefę spadkową otwiera Pilica Białobrzegi, która w najbliższej kolejce zmierzy się z innym z uwikłanych w walkę o utrzymanie zespołów – Sokołem Aleksandrów Łódzki. Piłkarze z województwa łódzkiego są już pewni spadku, bowiem ich strata do ostatniej bezpiecznej lokaty wynosi na ten moment 14 „oczek”. Z kolei gracze z Białobrzegów wciąż liczą na pozostanie na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju, ale muszą wygrać i liczyć na potknięcia rywali (głównie KS Kutno). Na przeciwległym biegunie toczy się walka o końcowy triumf na boiskach gr. I III ligi, w której liczą się już tylko Legionovia Legionowo oraz Polonia Warszawa. Aktualnie tabeli przewodzą pierwsi z wymienionych z 76 punktami, ale „Czarne Koszule” pozostają na pozycji wicelidera z zaledwie „oczkiem” straty do legionowian.

W poprzedniej kolejce, rozegranej w środę 1 czerwca, Żółto-Czerwoni podejmowali przy Elewatorskiej Broń Radom, z którą przegrali 1:2 (RELACJA MECZOWA). Była to druga porażka podopiecznych trenera Siemieńca na przestrzeni ostatnich pięciu spotkań ligowych. Pozostałe trzy Jagiellończycy wygrali. Najskuteczniejszym strzelcem rezerw „Dumy Podlasia” na trzecioligowych boiskach jest Hubert Karpiński, autor 12 trafień.

Jeżeli chodzi o Pelikana Łowicz to ekipa będąca w nieco gorszej sytuacji od Jagiellonii II Białystok. Łowiczanie plasują się obecnie na 12. miejscu w tabeli z 42 punktami na koncie i przewagą zaledwie trzech „oczek” nad strefą spadkową (bilans 11 zwycięstw, dziewięciu remisów i 13 porażek, bramki 55-43). Wobec tak skomplikowanej pozycji w stawce i niepewnego ligowego bytu w przyszłym sezonie Pelikan musi punktować, jeśli chcę zachować względny spokój w tabeli.

Początek meczu Pelikan Łowicz – Jagiellonia II Białystok w niedzielę, 5 czerwca, o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00