AktualnościU-21: Wygrana Polski, grał Bartłomiej Wdowik

U-21: Wygrana Polski, grał Bartłomiej Wdowik

Reprezentacja Polski U-21 pokonała 5:0 rówieśników z San Marino w dziewiątym meczu grupy B eliminacji mistrzostw Europy. Od 69. minuty na boisku w szeregach Biało-Czerwonych grał Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok.

Losy rywalizacji z San Marino młodzi Polacy rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Do siatki trafiali Bartosz Białek, Kacper Łopata i Michał Skóraś. Po zmianie stron rezultat podwyższyli Jakub Kałuziński i ponownie Białek, który tym razem egzekwował rzut karny. Dwa ostatnie gole dla Biało-Czerwonych padły w momencie, gdy na boisku był już Bartek Wdowik. Młodzieżowiec Jagiellonii pojawił się na placu gry w 69. minucie zmieniając Michała Karbownika.

Następny mecz Polacy rozegrają 7 czerwca, a rywalem podopiecznych Macieja Stolarczyka będą Niemcy. Początek meczu w Łodzi o godz. 18:00.

San Marino U-21 – Polska U-21 0:5 (0:3).

Bramki: Bartosz Białek 4′, 89′ (k), Kacper Łopata 16′, Michał Skóraś 33′, Jakub Kałuziński 82′

Polska: 1. Cezary Miszta – 5. Konrad Gruszkowski (61, 7. Wiktor Długosz), 2. Kacper Łopata, 3. Ariel Mosór, 14. Michał Karbownik (69, 15. Bartłomiej Wdowik) – 21. Michał Skóraś (61, 11. Mariusz Fornalczyk), 6. Łukasz Poręba (69, 23. Jakub Kałuziński), 8. Ben Lederman, 19. Łukasz Łakomy, 10. Kacper Kozłowski (61, 18. Jakub Myszor) – 17. Bartosz Białek.

żółte kartki: Pasolini, Zannoni, Franciosi, Tosi – Białek.

sędziował: Luka Bilbija (Bośnia i Hercegowina).