AktualnościCLJ U-17: O finał mistrzostw Polski z Wisłą Kraków

CLJ U-17: O finał mistrzostw Polski z Wisłą Kraków

W sobotę (11.06) zostanie rozegrane pierwsze starcie półfinałów mistrzostw Polski w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Wyjazdowym rywalem Jagiellonii 2005 będzie krakowska Wisła. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Rewanż zostanie rozegrany w Ośrodku Szkoleniowym Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej w środę, 15.06, o godz. 12:00. W jaki sposób podopieczni Tomasza Bernatowicza zagwarantowali sobie przepustkę do półfinałów? Zajęli pierwsze miejsce w rundzie wiosennej grupy A, dystansując pozostałych dziewięć ekip ze stawki. Z dorobkiem 31 punktów (10 zwycięstw, jeden remis i trzy porażki) Żółto-Czerwoni wyprzedzili o cztery „oczka” drugą w tabeli Escolę Varsovię i o pięć warszawską Legię.

Najskuteczniejszym strzelcem Jagiellończyków w fazie zasadniczej był Mateusz Kowalski, autor dziewięciu ligowych trafień. Tuż za nim byli Dawid Żakiewicz (siedem goli) i Kamil Andrzejkiewicz z sześcioma zdobytymi bramkami. Należy jednak wspomnieć, że w końcówce sezonu białostoczanie grali już w możliwie najsilniejszym zestawieniu personalnym, złożonym z najlepszych obecnie piłkarzy Jagiellonii z rocznika 2005. Mowa między innymi o zawodnikach, którzy przez większość kampanii występowali w trzeciej lidze i CLJ U-18 ze starszymi kolegami, czyli Damianie Wojdakowski, Dominiku Kobusie, Bartoszu Bernatowiczu, Jakubie Lewickim czy Miłoszu Skowronku. Wspomniany wcześniej Kowalski również dostawał szansę gry ze starszakami, a nawet był w kadrze pierwszego zespołu w ostatnim starciu sezonu PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna.

– Półfinał to dla nas nagroda za cały sezon. Nie narzucamy sobie jednak zbędnej presji. Staramy się zdejmować ją z chłopaków. Pojedziemy do Krakowa zagrać dobry mecz i powalczyć o jak najlepszy rezultat przed rewanżem – mówił trener Bernatowicz.

Grono półfinalistów tworzą zespoły z pierwszych miejsc grup A, B, C i D. Wisła Kraków zajęła pierwsze miejsce w grupie D z dorobkiem 27 punktów (osiem zwycięstw, trzy remisy, trzy porażki) wyprzedzając o trzy „oczka” Resovię i o pięć Hutnika. Drugą parę półfinałową tworzą Warta Poznań i Zagłębie Lubin.

Dla juniorów młodszych Jagiellonii i w ogóle całej naszej akademii to pierwsza okazja na medalowy łup w mistrzostwach Polski od 2018 roku, kiedy to podopieczni Wojciecha Kobeszki z rocznika 2001 sięgnęli po najwyższy laur i zdobywając złote medale. W ówczesnej ekipie grali między innymi obecni zawodnicy z pierwszego zespołu Jagi – Bartosz Bida, Patryk Czerech czy niedawno wytransferowany do cypryjskiego Arisu Limassol – Karol Struski.

Głęboko wierzymy, że podopieczni Tomasza Bernatowicza nawiążą do tamtego okresu i podobnie jak ich starsi o cztery lata koledzy, awansują do finału, a w nim postawią „kropkę nad i”. Najpierw jednak w dwumeczu trzeba pokonać pierwszą przeszkodę, którą jest krakowska Wisła. Na początek wyjazdowe starcie z drużyną z Małopolski. Trzymamy kciuki za wygraną Żółto-Czerwonych i dobrą zaliczkę przed rewanżem. Powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00