AktualnościIII liga: Jagiellonia II kontra ŁKS II

III liga: Jagiellonia II kontra ŁKS II

W sobotę (11.06) o godz. 17:00 Jagiellonia II Białystok rozegra przedostatni mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej podejmą ŁKS II Łódź.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Białostoczanie mają w swoim dorobku 46 punktów, legitymują się bilansem 14 zwycięstw, czterech remisów i 16 porażek. Bilans bramkowy podopiecznych Adriana Siemieńca to 61:58. W poprzedniej kolejce rezerwy „Dumy Podlasia” grały w delegacji z Pelikanem Łowicz, z którym przegrały 1:2, a gola dla Jagi strzelił Kacper Piórkowski.

– Musimy unikać bramek traconych w prosty sposób. Mamy młody zespół, któremu nie można odmówić charakteru, ale w niektórych sytuacjach po prostu brakowało nam jakości, żeby wykorzystać niektóre spośród wykreowanych szans. Musimy pracować nad tym, żeby ci gracze na seniorskim poziomie potrafili udźwignąć odpowiedzialność za wynik – mówił po ostatnim starciu trener Siemieniec.

Do końca rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki. Żółto-Czerwoni już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w trzeciej lidze. Wobec powyższego nasze rezerwy nie muszą grać z przysłowiowym „nożem na gardle”. 

Kilka słów o sobotnich rywalach białostoczan. ŁKS II Łódź zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli gr. I III ligi, z dorobkiem 51 punktów na koncie. Ich bilans to 14 zwycięstw, dziewięć remisów i 11 porażek (stosunek bramkowy 57:49). W poprzedniej kolejce rezerwy ŁKS-u grały przed własną publicznością z Błonianką Błonie, z którą wygrały 3:1. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa łódzkiego jest Aleksander Ślęzak, autor 10 trafień. W jesiennym starciu Jagi z rezerwami ŁKS-u padł remis 3:3. Teraz trzymamy kciuki za zwycięstwo Jagiellończyków.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – ŁKS II Łódź, rozgrywanego w ramach 37. kolejki gr. I III ligi, w sobotę, 11 czerwca, o godz. 17:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Przypominamy również o możliwości oglądania tego starcia na żywo z trybun Ośrodka Treningowego Jagiellonii. Wydarzenie nie jest imprezą masową, nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00