AktualnościIII liga: Jaga lepsza od ŁKS-u

III liga: Jaga lepsza od ŁKS-u

Jagiellonia II Białystok pokonała ŁKS II Łódź w meczu 37. kolejki III ligi, gr. I. Gole dla „Żółto-Czerwonych” strzelili Jan Majsterek i Mikołaj Wasilewski. Była to ostatnia potyczka Jagi przed własną publicznością w tym sezonie.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Jagiellonii, która już w drugiej minucie mogła objąć prowadzenie. Po strzale Szymona Pankiewicza piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak jeden strzał Michała Samborskiego zatrzymał bramkarz gości, a drugi był niecelny. W końcówce pierwszej odsłony spotkania groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał Bartosz Wiktoruk, ale kolejny raz bardzo dobrze spisał się bramkarz łodzian.

Chwilę po przerwie łodzianie stworzyli doskonałą okazję, jednak piłka po uderzeniu Łukasza Dynela odbiła się od poprzeczki jagiellońskiej bramki. W 60. minucie Michał Surzyn wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Jan Majsterek.

Siedem minut później Jagiellonia podwyższyła prowadzenie. Akcję kapitalnym podaniem rozpoczął Michał Mościcki. Futbolówka trafiła pod nogi Michała Samborskiego, który przebiegł pół boiska i wyłożył ją Mikołajowi Wasilewskiemu. Filigranowy kapitan „Żółto-Czerwonych” umieścił piłkę w pustej bramce, strzelając czwartego gola w piątym meczu.

W końcówce do ataku rzucili się goście, ale świetnie w bramce Jagiellonii spisywał się Jakub Jasionek. Ostatecznie Jagiellonia wygrała 2:0 i zwycięsko zakończyła sezon przy Elewatorskiej.

Po końcowym gwizdku radości nie krył trener Siemieniec. – Zależało nam na wygranej. Przed meczem powtarzaliśmy sobie, że dobrze byłoby zwycięstwem zakończyć tę rundę u siebie. Chcieliśmy potwierdzić, że zrobiliśmy postęp. Są zawodnicy, którzy zasłużyli na kolejne szanse. Cieszę się, że pomimo pewnego utrzymania nie ma mowy o odpuszczaniu, chłopakom zależy na wygranych i to należy podkreślać. Jesteśmy świadomi, że zarówno z Bronią jak i Pelikanem nie zagraliśmy źle, chociaż wyniki były dalekie od ideału. Zdawaliśmy sobie sprawę, że grając konsekwentnie jeszcze zdobędziemy punkty i to się potwierdziło w spotkaniu z ŁKS-em – zaznaczył szkoleniowiec.

Przeciwko ŁKS-owi wystąpiło sporo młodych piłkarzy. – W sytuacji, w której tylu zawodników otrzymało wolne przed treningami pierwszej drużyny, a także pojawiły się urazy daliśmy szansę wychowankom naszej Akademii. Oczywiście myśmy ich do tych występów przygotowywaliśmy przez dłuższy czas. To nie jest tak, że oni weszli „z marszu” do drużyny i na boisko. Wiedziałem, że każdy z nich jest mentalnie gotowy na występ. Naturalnie końcówka sezonu to specyficzny czas, okres przygotowawczy zweryfikuje ich przydatność do drużyny – zakończył Adrian Siemieniec.

Jagiellonia II Białystok – ŁKS II Łódź 2:0 (0:0)

Gole: Majsterek 60’ (k), Wasilewski 67’

Żółte kartki: Mościcki, Wiktoruk

Jagiellonia: 1. Jakub Jasionek – 22. Szymon Pankiewicz, 3. Bartosz Dyszy, 4. Jan Majsterek, 7. Kamil Huczko – 6. Kacper Piórkowski (81’ 26. Kacper Chmielewski), 8. Bartosz Wiktoruk, 10. Michał Surzyn (63’ 11. Sebastian Dąbrowski, 81’ 27. Petro Susak), 20. Michał Mościcki, 21. Mikołaj Wasilewski (k) (81’ 14. Alex Protaziuk) – 23. Michał Samborski (72’ 19. Aleksander Stawiarz)