AktualnościJaga już trenuje (VIDEO)

Jaga już trenuje (VIDEO)

Poniedziałek był pierwszym dniem zajęć piłkarzy Jagiellonii. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy, a pierwsza pojawiła się w ośrodku treningowym „Żółto-Czerwonych” przy ulicy Elewatorskiej. W oczekiwaniu na nowego szkoleniowca zajęcia prowadził Rafał Grzyb.

Nie jest to dla mnie debiut, ponieważ pracowałem już wcześniej jako pierwszy trener i wiem, co mam robić. Z drugiej strony również wiem, że klub intensywnie rozmawia z kandydatami na stanowisko pierwszego szkoleniowca i niebawem wszystkie niewiadome powinny zostać wyjaśnione – zdradza członek Galerii Sław Jagiellonii.

Podział na grupy nie jest niczym nowym w harmonogramie przygotowań do rundy jesiennej. – Podobnie bywało w ubiegłych latach. Zaczynamy od badań. Ze względu na ich złożoność podzieliliśmy zespół na grupy, ponieważ zależy nam na otrzymaniu możliwie najlepszych wyników. Poza tym część zawodników ma jeszcze wolne ze względu na zakończone niedawno zgrupowania reprezentacji. Mam nadzieję, że ci, którzy wrócili zdołali wyczyścić głowy po ubiegłym sezonie – wyjaśnia Grzyb.

W poniedziałek w klubie pojawili się pozyskani latem Mateusz Skrzypczak oraz Nene. – Będziemy się im wnikliwie przyglądali. Mateusz na pewno będzie miał łatwiej, ponieważ jest Polakiem i nie ma bariery językowej. Z pewnością Nene będzie korzystał z pomocy Jesusa Imaza, czy Israela Puerto, chociaż on sam też świetnie radzi sobie po angielsku – zdradza Rafał Grzyb.

Pierwszych zajęć już w pełnym składzie nie może doczekać się za to Mateusz Skrzypczak. – Moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Trafiłem do nowej drużyny i chcę możliwie najszybciej zapoznać się zarówno z kolegami, jak i pozostałymi osobami zatrudnionymi w klubie. Dzisiaj trenowaliśmy w okrojonym składzie i nie mogę doczekać się zajęć z całym zespołem – wyjaśnia młody defensor, który kilka tygodni temu świętował tytuł mistrza Polski z Lechem Poznań. – Na pewno chcę ciężko pracować i to mogę obiecać kibicom Jagiellonii, że zawsze będę dawał z siebie wszystko – zakończył Mateusz Skrzypczak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00