AktualnościDobra postawa młodych Jagiellończyków na turnieju w Zakopanem

Dobra postawa młodych Jagiellończyków na turnieju w Zakopanem

Drużyna AP Jagiellonii wzięła udział w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju dla dziewięciolatków Stal Rzeszów STEEL Cup w Zakopanem. Żółto-Czerwoni zakwalifikowali się do czołowej ósemki.

– Przez 3 dni turnieju rozegraliśmy 11 gier, turniej stał na topowym poziomie organizacyjnym oraz sportowym. W sumie uczestniczyły w nim 32 zespoły, w tym 14 zagranicznych. Cieszy to, że jako jeden z dwóch polskich zespołów weszliśmy do finałowej ósemki, gdzie poza nami zakwalifikowały się takie ekipy jak: Benfica Lizbona, FC Porto, MTK Budapeszt, FK Lokomotiv Zagrzeb, Austria Wiedeń, Sparta Praga oraz GKS Katowice. Nie mniej jesteśmy spokojni i pamiętajmy że w meczach dzieci na najwyższym poziomie te wyniki mogą być różne, gra jest bardzo ekspresyjna, a czas trwania jednej gry to 17 minut – komentuje trener AP Jagiellonii U-9, Krzysztof Janowicz.

– Najbardziej cieszy postawa i gra, jaką prezentowali nasi zawodnicy. Na tle tak świetnych zespołów widzimy, że jesteśmy na dobrej drodze, ale ta droga jest jednak bardzo długa, dlatego spokojnie działamy dalej. Takie turnieje to najlepsze, co możemy dać dzieciom w tym wieku i w tym miejscu chciałbym podziękować klubowi oraz rodzicom za pomoc organizacyjną, bez której nie byłoby możliwe nasze uczestnictwo w tym turnieju – dodał szkoleniowiec.

Stal Rzeszów STEEL Cup to międzynarodowy turniej piłki nożnej dziewięciolatków. Odbywa się od 2016 w Zakopanem przy ulicy Pardałowka 9a. W tym roku najlepszym z grona 36 startujących zespołów okazała się portugalska Benfica Lizbona. Jagiellończycy finalnie uplasowali się na bardzo wysokim, siódmym miejscu, za co należą im się duże brawa. Z grona polskich drużyn wyżej był tylko GKS Katowice, który znalazł się o jedną pozycję wyżej.

Źródło: Stal Rzeszów STEEL Cup (Facebook)

Więcej informacji – Facebook Stal Rzeszów STEEL Cup

Źródło: Stal Rzeszów STEEL Cup (Facebook)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00