AktualnościMaciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii

Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii

Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii Białystok! Szkoleniowiec będzie prowadził Żółto-Czerwonych w sezonie 2022/23.

Karierę trenerską rozpoczynał w Pogoni Szczecin, gdzie najpierw pracował w akademii, a później w pierwszym zespole. Później przez wiele lat pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski U-17, U-19, U-20 i U-21, gdzie miał okazję pracować z m.in. Nicolą Zalewskim, Jakubem Kamińskim, Przemysławem Frankowskim, Kacprem Kozłowskim oraz Karolem Świderskim. W latach 2018 – 2019 pełnił funkcję pierwszego trenera Wisły Kraków, to za jego kadencji w barwach „Białej Gwiazdy” najlepszy okres w Krakowie miał Jesus Imaz, który później trafił do Jagiellonii Białystok.

Nowy trener Jagi osiągał sukcesy jako zawodnik. Należał do „złotej drużyny” Henryka Kasperczaka, która w sezonie 2002/03 podbiła piłkarską Europę, eliminując AC Parmę, Schalke Gelsenkirchen, a także tocząc niezapomniane boje z rzymskim Lazio. Wspólnie z „Białą Gwiazdą” sięgnął po trzy tytuły mistrza Polski i jeden Puchar Polski. Poza Wisłą bronił barw Widzewa Łódź, Pogoni Szczecin, a także GKS-u Bełchatów. Był również powoływany do reprezentacji Polski, dla której wystąpił w ośmiu meczach.

Trenerze, witamy w Jagiellonii i życzymy sukcesów z naszym klubem!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00