AktualnościWojciech Łaski piłkarzem Jagiellonii

Wojciech Łaski piłkarzem Jagiellonii

Nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Wojciech Łaski. 22-letni ofensywny piłkarz, który w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 grał na zapleczu ekstraklasy w GKS-ie Jastrzębie, podpisał z naszym klubem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem 77.

Wojciech Łaski pierwsze kroki w futbolu stawiał w MOSiR-ze Jastrzębie Zdrój, którego jest wychowankiem. Później trafił do silniejszego klubu zza miedzy, miejscowego GKS-u. Na poziomie seniorskim zadebiutował w zespole Pniówka Pawłowice Śląskie, gdzie występował w III lidze na wypożyczeniu.

Po powrocie do GKS-u z wypożyczenia Wojtek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie pierwszoligowca, w którym regularnie występował w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 15 meczów w zespole z Jastrzębia, które okrasił dwoma golami. Ponadto zaliczył dwie asysty przy trafieniach kolegów. Dobrą postawą zwrócił uwagę Jagiellonii Białystok, co zaowocowało jego przenosinami do klubu ze stolicy województwa podlaskiego.

– Może to nieoczywisty dla wszystkich wybór, ale Wojtek to chłopak z ogromnym potencjałem, dobrym dryblingiem, potrafiący grać jeden na jeden. Jego atutem jest też dobry strzał. W naszym zespole będzie się rozwijał, wniesie dużo kreatywności, choć na początku jeszcze może nie być pierwszym wyborem. Jestem przekonany, że z miesiąca na miesiąc będzie w naszym klubie rósł i okaże się wartością dodaną. To może być fajna historia, bo chłopak jeszcze do niedawna trudził się pracą fizyczną, a dziś dostaje szansę gry w ekstraklasie. Myślę, że jego charakter pozwoli mu wejść na wyższy poziom – tak scharakteryzował nowego piłkarza Jagi dyrektor sportowy klubu, Łukasz Masłowski.

Wojtek, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00