AktualnościCLJ U-17: W finale zagra Wisła

CLJ U-17: W finale zagra Wisła

Jagiellonia Białystok przegrała 1:2 z Wisłą Kraków w rewanżowym starciu półfinału mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów U-17. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Damian Wojdakowski.

W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Do awansu potrzebne było zwycięstwo przy Elewatorskiej. Niestety, mimo zdecydowanej przewagi w starciu rewanżowym, ta sztuka podopiecznym Tomasza Bernatowicza się nie udała. Krakowianie otworzyli wynik w pierwszej połowie po strzale z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą efektownym uderzeniem z powietrza popisał się Damian Wojdakowski, który wyrównał stan rywalizacji.

Po zmianie stron Jagiellończycy przeważali, ale piłka jak zaczarowana nie chcicała znaleźć się w siatce bramki przyjezdnych. W ostatnich minutach w jednym z nielicznych wypadów pod pole karne Żółto-Czerwonych zawodnicy Białej Gwiazdy wymierzyli drugi, decydujący dla losów meczu cios. Piłkarz Białej Gwiazdy popisał się efektownym uderzeniem z powietrza, nie do obrony dla Miłosza Piekutowskiego.

Prezentujemy komentarz szkoleniowca Jagi, Tomasza Bernatowicza.

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować moim chłopcom znakomitej postawy, wszyscy zostawili na boisku serducho. W piłce czasem tak bywa, że to nie wystarczy do zwycięstwa. W takich sytuacjach po meczu najlepiej przez jakiś czas nic nie mówić, bo każdy z nas musi to wewnętrznie przetrawić. Zrobiliśmy co w naszej mocy.

– Za nami dobry sezon, a najważniejsze jest to, że mamy zawodników z bardzo dużym potencjałem, przed którymi jeszcze pewnie nie jeden finał i sukcesy. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy ich przynajmniej na boiskach ekstraklasy – podsumował szkoleniowiec.

Centralne Liga Juniorów U-17 – półfinał mistrzostw Polski (rewanż)

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:2 (1:1).
Bramka dla Jagi: Wojdakowski 42′

Jagiellonia: Piekutowski – Marek, Kobus, Kruszewski, Lewicki, Jaroszuk (75′ K. Andrzejkiewicz), Lipiński (65′ Ziętek), Bernatowicz, Faberski, Wojdakowski, Kowalski

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Wisła Kraków

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00