Jesus Imaz 2025!

Z radością informujemy o przedłużeniu kontraktu z Jesusem Imazem. Nowa umowa najlepszego strzelca Jagiellonii minionego sezonu będzie obowiązywać do czerwca 2025 roku.

Na tą wiadomość kibice Żółto-Czerwonych czekali z niecierpliwością. Hiszpański napastnik należał do absolutnie czołowych postaci Jagiellonii od chwili, kiedy dołączył do drużyny. Od stycznia 2019 roku, czyli po transferze z krakowskiej Wisły, Jesus w 96 oficjalnych meczach zdobył 41 bramek i zaliczył 12 asyst.

Już w pierwszym sezonie po transferze do Jagi zaznaczył swoją obecność w najlepszy z możliwych sposobów. Był najskuteczniejszym zawodnikiem PKO BP Ekstraklasy w 2019 roku, a w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 w barwach Jagiellonii aż 10 razy umieszczał piłkę w bramce przeciwników. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 z 11 golami w obu przypadkach także był najlepszym strzelcem Jagi w krajowej elicie. Podczas kampanii 2020/2021 więcej trafień ogółem skompletował tylko Jakov Puljić (12) dzięki bramce zdobytej w Fortuna Pucharze Polski.

W międzyczasie Imaz bił kolejne rekordy. Na przykład to on był autorem pierwszego w historii hat-tricka w koszulce Jagi na poziomie polskiej elity. Dokonał tego w starciu z Wisłą Kraków (3:2) 23 sierpnia 2019 roku.

Dystansował w historycznej klasyfikacji strzelców Jagiellonii w ekstraklasie kolejnych zawodników, między innymi Arvydasa Novikovasa i Przemysława Frankowskiego, dzięki czemu do dziś Hiszpan jest drugim najlepszym goleadorem Żółto-Czerwonych w historii gier na najwyższym szczeblu Polski. Na tę chwilę jego licznik zatrzymał się na 41 trafieniach w jagiellońskim trykocie, a do przodującego w stawce Tomasza Frankowskiego (52 gole) traci 11 bramek.

Sezon 2021/2022 Jesus zakończył z dziewięcioma golami, co zagwarantowało mu miano najlepszego strzelca Jagiellonii. Hiszpan był również najlepszy spośród naszych zawodników w klasyfikacji kanadyjskiej. Dodajmy, że uczynił to rozgrywając zaledwie 16 spotkań PKO BP Ekstraklasy i jedno Fortuna Pucharu Polski. W listopadzie minionego roku Imaz doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gier na bardzo długi okres. Po żmudnej rehabilitacji urodzony w Kadyksie piłkarz wrócił na boisko w końcówce ubiegłego sezonu, a dokładnie 7 maja podczas wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków (0:0). W dwóch ostatnich spotkaniach zdążył poprawić swój dorobek strzelecki o dwa trafienia w starciach z Legią Warszawa (2:2) i Górnikiem Łęczna (1:0).

Dziś Jesus parafował nową umowę z Żółto-Czerwonymi wiążąc się kontraktem do czerwca 2025 roku i jest to znakomita informacja. Przed Hiszpanem okazja do pobicia kolejnych rekordów – indywidualnych i tych jagiellońskich. Przede wszystkim wierzymy, że kolejne gole i asysty Imaza pozwolą Jagiellonii świętować sukcesy.

Jesus, cieszymy się, że jesteś z nami! Życzymy kolejnych sukcesów w żółto-czerwonych barwach.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00