AktualnościStolarczyk: To będzie intensywny czas

Stolarczyk: To będzie intensywny czas

Zgrupowanie to będzie intensywny czas, czekają nas po dwa treningi dziennie. W sobotę rozegramy pierwszy mecz sparingowy, a rywalem będzie Warta Poznań. Tym spotkaniem podsumujemy pierwszy tydzień obozu. – powiedział po pierwszym dniu treningów w Opalenicy trener Jagiellonii, Maciej Stolarczyk.

W poniedziałek „Żółto-Czerwoni” rozpoczęli obóz przygotowawczy. – Przyjechaliśmy do Opalenicy, aby kontynuować pracę z Białegostoku. Czas mija, a do inauguracji sezonu w Białymstoku pozostało mniej niż cztery tygodnie. Zgrupowanie to będzie intensywny czas, czekają nas po dwa treningi dziennie. W sobotę rozegramy pierwszy mecz sparingowy, a rywalem będzie Warta Poznań. Tym spotkaniem podsumujemy pierwszy tydzień obozu. Z pewnością zintensyfikujemy nasze przygotowania tak, aby już po powrocie do Białegostoku przepracować dwa mikrocykle bezpośrednio przed potyczką z Piastem – zapowiada szkoleniowiec.

Czy, podobnie jak zimą, Jagiellończyków czeka „ładowanie akumulatorów”? – Oba okresy przygotowawcze nie różnią się znacznie od siebie. Niemniej ta runda będzie krótsza ze względu na Mistrzostwa Świata w Katarze. Zakończymy ją w pierwszej połowie listopada, nie będzie zatem takiego rozciągnięcia w czasie, do którego przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Tak musimy dobrać obciążenia, aby zespół był optymalnie przygotowany na 16 lipca, kiedy zmierzymy się z Piastem przy Słonecznej – mówi trener.

Na ile pierwsze treningi będą poświęcone motoryce, a na ile taktyce? – Naturalnie koncentrujemy się na motoryce, bo będzie ona bardzo istotna w kontekście całej rundy, ale pracujemy także nad organizacją gry, nad tym jak chcemy rozgrywać mecze. Przygotowujemy się nie tylko do spotkania z Piastem, ponieważ ono będzie co prawda pierwsze, ale zaraz po nim czekają nas kolejne mecze. Chcemy być przygotowani na różne scenariusze, w jaki sposób możemy rozgrywać te spotkania – objaśnia.

W hotelu Remes poza Jagiellonią są także drużyny Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. – Naturalnie ogląda się rywali, śledzi ich poczynania. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że zarówno w Pogoni, jak i w Lechu, podobnie jak u nas doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Nowi trenerzy zechcą wprowadzić swój styl, ale my przede wszystkim interesujemy się sami sobą, to jak my będziemy wyglądali. Chcemy osiągnąć wysoką formę i wrócić do Białegostoku w pełnym zdrowiu – zakończył Maciej Stolarczyk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00