AktualnościDo Młodzieży Świat Należy: Mateusz Kowalski

Do Młodzieży Świat Należy: Mateusz Kowalski

Trener Maciej Stolarczyk zabrał ich do Opalenicy dziesięciu. Jedni członkami pierwszego zespołu są już od dłuższego czasu i mają na swoim koncie występy w Ekstraklasie. Inni o swoją szansę walczą w zespole rezerw i drużynach juniorskich. Postanowiliśmy przybliżyć sylwetki naszych młodzieżowców oczami trenerów oraz starszych kolegów. W kolejnej części naszego obozowego cyklu porozmawialiśmy o Mateuszu Kowalskim.

Jako pierwszy głos na temat rosłego napastnika z rocznika 2005 zabrał jego starszy konkurent z linii ataku, Andrzej Trubeha. – Każdy młody zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony na treningach. Mateusz, podobnie jak jego koledzy z akademii, również ma duży potencjał. Na pewno chce wykorzystać swoją szansę i zaprezentować się jak najlepiej podczas obozu – mówi.

Jakie są mocne strony Mateusza? Podpytaliśmy innego napastnika naszego zespołu, Bartka Bidę – „Kowal” był z nami na ostatnim meczu sezonu z Górnikiem Łęczna. Dobrze, że dostał szansę zademonstrowania umiejętności na obozie. Jest w podobnym wieku, kiedy ja zaczynałem, więc z pewnością dostanie szansę w sparingach. Jego atutem jest dobre wykończenie, ale więcej powiemy później, gdy zobaczymy go w większym wymiarze. Na pewno ma zupełnie inne parametry niż ja. To zawodnik dużo wyższy, bardziej jego styl porównałbym do Andrzeja Trubehy (śmiech). Z pewnością jemu przy dużym wzroście łatwiej jest wygrywać pojedynki powietrzne.

Pora na głos legendy Jagi i drugiego trenera, Rafała Grzyba. – W ostatnim czasie Mateusz kilkukrotnie trenował z nami oraz wybrał się na mecz ligowy w Łęcznej. Nie zadebiutował jeszcze w ekstraklasie, ale widzimy w nim duży potencjał, zwłaszcza jeśli chodzi o umiejętności techniczne, co przy takim wzroście nie zawsze jest oczywiste. Oprócz tego ma niezłe wykończenie, co zademonstrował choćby podczas ostatniego treningu. Ma warunki fizyczne, które pozwolą mu wygrywać sporo pojedynków powietrznych – podsumował nasz były kapitan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00