AktualnościJaga zagra z Wartą – zapowiedź

Jaga zagra z Wartą – zapowiedź

W sobotę Jagiellonia rozegra pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Warta Poznań, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 11.

Jagiellonia przebywa w Opalenicy od poniedziałku. Jak powiedział tuż po przyjeździe trener Maciej Stolarczyk, spotkanie z poznaniakami będzie podsumowaniem pierwszej części zgrupowania. W ostatnich pięciu dniach nasi zawodnicy ciężko pracowali, mając po dwa treningi dziennie. Był to również czas na lepsze poznanie się nowego trenera z drużyną.

Przeciwko drużynie Warty nie wystąpią Jesus Imaz i Marc Gual. Pierwszy zmaga się z drobnym urazem. Hiszpański goleador trenuje indywidualnie, ale jeszcze nie dołączył do drużyny, natomiast jego krajan z Katalonii dopiero w środę dołączył do zespołu, a w czwartek zaliczył pierwszy trening z drużyną, dlatego wiele wskazuje na to, że kolejny sparing z Lechem Poznań będzie jego pierwszym występem w „Żółto-Czerwonym” trykocie od ligowej potyczki z Legią Warszawa.

Nasi rywale – poznańska Warta, podobnie jak Jagiellonia przygotowuje się do rundy jesiennej. Latem w zespole ze stolicy Wielkopolski doszło do licznych zmian. Klub opuścili m.in. Frank Castaneda, Jordan Courtney-Perkins, Jakub Sangowski, Daniel Szelągowski, a bogatą piłkarską karierę zakończył Łukasz Trałka. Sobotnia potyczka będzie dla Warty, podobnie jak dla Jagiellonii, pierwszym meczem w trwającym okresie przygotowawczym.

JagaTV przeprowadzi transmisję z tego meczu. Początek o godzinie 11. Zachęcamy do śledzenia relacji!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00