AktualnościOlszewski: W ofensywie mogę dawać zespołowi wiele

Olszewski: W ofensywie mogę dawać zespołowi wiele

– Tak się złożyło, że jest to mój pierwszy gol. Cieszę się, że ta bramka wreszcie padła. Mimo tego, że to tylko sparing to od czegoś trzeba zacząć – powiedział Paweł Olszewski, autor zwycięskiego gola, po sobotnim (25.06) sparingu z Wartą Poznań (1:0).

– Mam nadzieję, że to tylko początek, a teraz worek z golami się otworzy. Nie jestem zawodnikiem odpowiadającym za zdobywanie bramek, ale grając na wahadle w systemie z trójką obrońców mogę swoje walory ofensywne pokazywać z przodu. Wiem, że w ofensywie mogę dawać zespołowi wiele, ale wiem, że dzisiaj mogło być jeszcze trochę lepiej – mówił Olszewski.

– Fajnie, że się udało i ta bramka wpadła. Zachowałem zimną krew po otrzymaniu piłki od Bojana na 16 metrze. Złamałem do środka, położyłem obrońcę na ziemię. Zszedłem do prawej nogi, uderzyłem po długim słupku. Jak mówiłem, fajnie że gol padł, a do tego moje fajne zachowanie, więc tym bardziej się cieszę – powiedział Paweł.

– W tamtym sezonie zdecydowanie brakowało czystych kont. Mimo tego, że to tylko sparing, to z pewnością trzeba się cieszyć, że wygraliśmy, zagraliśmy na zero z tyłu. To tylko mecz kontrolny, ale każdym zwycięstwem się napędzamy. Myślę, że będziemy nabierać pewności siebie i przełożymy to na ligę. Widać, że nowi zawodnicy mają swoją jakość. „Skrzypa” i Nene wnoszą do zespołu jakość już od pierwszych treningów, podnoszą poziom rywalizacji, każdy walczy o swoje miejsce. Jeśli chodzi o Bartka Bernatowicza to jest bardzo utalentowany młody chłopak, który zagrał dzisiaj bardzo poprawnie. To tylko dobrze dla jego rozwoju, takimi meczami może się tylko rozwijać – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00