AktualnościZ Lechem w drugim letnim sparingu – zapowiedź

Z Lechem w drugim letnim sparingu – zapowiedź

Przed Jagiellonią Białystok drugi mecz towarzyski podczas trwającego letniego obozu przygotowawczego w Opalenicy. Po sobotnim (25.06) wygranym 1:0 kontrolnym starciu z Wartą Poznań przyszedł czas na spotkanie z drugą z poznańskich drużyn – Lechem.

Żółto-Czerwoni zgrupowanie w Opalenicy rozpoczęli w poniedziałek 20 czerwca. Za podopiecznymi trenera Macieja Stolarczyka już ponad tydzień intensywnych treningów, które zwieńczone były sobotnim (25.06) sparingiem z „Zielonymi”, który był dla Jagiellończyków pierwszym meczem po wyjeździe do Opalenicy. W tamtej konfrontacji lepsi byli białostoczanie, którzy wygrali 1:0 po trafieniu Pawła Olszewskiego z 81. minuty.

W meczu z „Kolejorzem” nie wystąpią Juan Camara, Miłosz Matysik, Tarasa Romanczuk oraz Ivan Runje. Cała czwórka opuściła zgrupowanie z urazami i wróciła do Białegostoku w celu przeprowadzenia diagnostyki. Nie oznacza to, że ponownie nie zawitają do Opalenicy. Jeśli badania nie wykażą nic niepokojącego wymienieni zawodnicy wrócą do reszty drużyny.

Słowo o wtorkowym rywalu Żółto-Czerwonych. Lech Poznań na letnim obozie przygotowawczym również przebywa w Opalenicy. Zgrupowanie „Kolejorza”, na które nowy trener John van den Brom wziął 33 zawodników, rozpoczęło się 20 czerwca, potrwa dziewięć dni. Za poznaniakami już dwie gry kontrolne – z Widzewem Łódź (porażka 1:2) oraz Pogonią Szczecin (porażka 0:1). W kadrze znalazło się miejsce dla nowego bramkarza, Ukraińca Artura Rudko, oraz wracającego z wypożyczenia czeskiego skrzydłowego Jana Sykory. Warto zaznaczyć, że dla Lecha sparing z Jagiellonią będzie ostatnim przed przystąpieniem do rywalizacji w eliminacjach Ligi Mistrzów, gdzie w I rundzie zagrają z azerskim Qarabagiem (wtorek, 5 lipca).

Mecz Lech Poznań – Jagiellonia Białystok rozpocznie się we wtorek, 28 czerwca, o godz. 17:00 na Stadionie Poznań przy ul. Bułgarskiej. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności, transmisja telewizyjna z tego starcia nie będzie przeprowadzona.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00