AktualnościGual: Zdobywanie bramek to moja praca

Gual: Zdobywanie bramek to moja praca

– To nie była łatwa decyzja. Nie wiedziałem czego się spodziewać podczas tego lata. Spodobała mi się propozycja Jagiellonii. Znam drużynę, klub, a to są dla mnie ważne sprawy. Jestem tu po to, żeby pomóc zespołowi i zanotować dobry rok – powiedział Marc Gual po sfinalizowaniu transferu czasowego do Jagiellonii Białystok.

– Jestem tu po to, żeby zdobywać bramki, to moja praca. Liczę na to, że w nadchodzącym sezonie powtórzę swoją dobrą grę z wiosny, ale na przestrzeni całego sezonu, nie tylko przez sześć meczów – zapowiada 26-latek.

Ostatnim występem Marca Guala w żółto-czerwonych barwach był mecz 33. kolejki minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa (2:2). W tamtym spotkaniu Hiszpan musiał opuścić murawę z powodu urazu już po siedmiu minutach gry. Schodząc miał w oczach łzy. – Płakałem, ponieważ kontuzja nie jest sytuacją komfortową. Chcę grać, pomagać drużynie. Przymus opuszczenia boiska ze względu na uraz był trudnym momentem. To najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

Partnerem Marca w ataku Jagiellonii będzie inny Hiszpan, Jesus Imaz. W niedawnej rozmowie z klubowymi mediami Imaz przyznał, że dobrze rozumieją się z Markiem i świetnie się im współpracuje. Czy nasz nowy-stary snajper zgadza się z tą opinią? – Tak, zgadzam się. Ostatnio rozmawiałem z Jesusem. Obaj uważamy, że to, że zostajemy w Jagiellonii jest dobre zarówno dla drużyny jak i dla nas. Gramy podobnie, mamy podobne przemyślenia na temat piłki nożnej. To jest jednym z powodów mojego pozostania w Jagiellonii. Znamy się i rozumiemy z Jesusem. Razem możemy zdobywać bramki i pomagać zespołowi.Liczę na to, że razem stworzymy groźny kataloński duet. Potrzebujemy czasu, żeby dobrze się zgrać, jeszcze lepiej poznać i ułożyć sobie w głowach współpracę z drużyną oraz ze sobą nawzajem. Dobrze mi się gra z Jesusem. Uważam, że wspólnie możemy stworzyć zespołowi wiele okazji. Znamy się, wiem jak Jesus się porusza, jak myśli. To dobre dla mnie, ponieważ wiem, że Jesus widzi możliwości podania oraz to jak się poruszam. Działa to też w drugą stronę – widzę go na boisku.

Jak Marc ocenia aktualną siłę Jagiellonii? – Jednym z powodów dla których tu jestem jest fakt, że w mojej opinii drużyna jest lepsza. Rozwinęliśmy się jako grupa. Uczestniczyłem w kilku sesjach treningowych i muszę przyznać, że widziałem dobry zespół, który stoi na niezłym poziomie. Uważam, że czeka nas dobry sezon.

Na co, zdaniem Marca, stać Jagiellonię w najbliższym sezonie? – Moim celem zawsze jest wygrywanie. Zdaje sobie sprawę, że bycie w czubie tabeli jest trudnym zadaniem, ale uważam, że stać nas na to, żeby znaleźć się w czołowej ósemce ligi. To jest nasze miejsce. Rozwijanie się krok po kroku, ciągłe doskonalenie umiejętności, wzajemne poznawanie się oraz poznawanie trenera pozwoli nam na dobry rok, podczas którego rozwiniemy się – zakończył Hiszpan.

Rozmowy z Markiem Gualem można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00