AktualnościMarc Gual zostaje w Jagiellonii!

Marc Gual zostaje w Jagiellonii!

Marc Gual zostaje w Jagiellonii Białystok na kolejny sezon. Hiszpański napastnik został wypożyczony z ukraińskiego SK Dnipro-1 do końca czerwca 2023 roku. Jego numerem pozostanie 28.

Marc Gual urodził się 13 marca 1996 roku w Badalonie, położonej na przedmieściach Barcelony w północno-wschodniej części Hiszpanii. Jest wychowankiem RCD Espanyol Barcelona, w którym przeszedł przez kolejne etapy szkolenia. Był zawodnikiem rezerw Blanquiazules, które opuścił w 2016 roku. Przeniósł się wówczas do drugiej drużyny Sevilli, gdzie spędził niecałe dwa lata.

W 2018 roku mierzący 186 cm wzrostu snajper rozpoczął kolejny etap w swojej karierze i został włączony do pierwszego zespołu Sevillistas. Długo tam jednak nie zabawił, ponieważ po miesiącu został wypożyczony do Realu Saragossa, gdzie spędził cały sezon 2018/2019. Kolejnymi przystankami w karierze Marca Guala Huguety, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko nowego napastnika Jagi, były Girona FC i Real Madryt Castilla (w obu wypadkach wypożyczenie), a później, już po definitywnym rozstaniu z Sevillą, Alcorcon i SK Dnipro-1. Ukraiński zespół, którego szeregi wychowanek Espanyolu zasilił w styczniu tego roku, był pierwszym zagranicznym klubem w karierze 26-latka. Nie dane mu było jednak zadebiutować w nowych barwach ze względu na agresję zbrojną i napaść Rosji na Ukrainę.

Zawodnik Dumy Podlasia może się pochwalić 145 występami na zapleczu hiszpańskiej La Liga. W tych meczach strzelił 31 goli i zanotował 10 asyst. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2016/2017, kiedy broniąc barw Sevilla Atletico zanotował bilans 14 trafień i pięciu asyst w 24 spotkaniach. Do dorobku ligowego snajper może dorzucić występy w reprezentacji Hiszpanii U-21, w której rozegrał trzy mecz, w tym dwa w ramach eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Wobec trwającej agresji zbrojnej Rosji na Ukrainie w marcu bieżącego roku Marc dołączył do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Zdążył w tym czasie rozegrać siedem spotkań, w których zaprezentował się bardzo korzystnie. Zdobył trzy bramki i siał popłoch w obronie rywali. Udanymi występami przekonał do siebie nie tylko kibiców, ale również sztab szkoleniowy Jagiellonii, w tym nowego trenera, Macieja Stolarczyka. Tym samym hiszpański goleador będzie cieszył swoją grą białostocką widownię do końca sezonu 2022/2023. Jego numerem na stroju meczowym pozostanie 28.

Marc, miło Cię znów widzieć w Jagiellonii! Życzymy samych sukcesów!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00