AktualnościWygrana w ostatnim sparingu

Wygrana w ostatnim sparingu

W sobotę (02.07) Jagiellonia Białystok meczem z Chojniczanką Chojnice zakończyła letni obóz przygotowawczy w Opalenicy. Żółto-Czerwoni okazali się lepsi od beniaminka Fortuna I ligi, z którym wygrali 2:0 po trafieniach Imaza (86′) i Pospisila (91′).

Sobotnie spotkanie było rozgrywane w nieco innych warunkach niż zazwyczaj. Największą zmianą był format czasowy meczu, bowiem starcie odbyło się na przestrzeni 120 minut i było podzielone na cztery kwarty po 30 minut każda. Pozostałe zmienne to duża liczba przeprowadzonych zmian oraz dosyć wysoka temperatura towarzysząca meczowi.

Pierwsze dwie kwarty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki pod oboma polami karnymi, ale bez konkretnych sytuacji, wyjąwszy poprzeczkę, w którą trafiła piłka po uderzeniu Pawła Olszewskiego. Po pierwszej kwarcie boisko opuścił Michał Pazdan, którego zastąpił Patryk Czerech.

Kolejne 60 minut to przewaga Jagiellonii, udokumentowana dwoma trafieniami. Najpierw Jagę na prowadzenie wyprowadził Jesus Imaz, a wynik podwyższył i ostatecznie ustalił Martin Pospisil. Czech popisał się pięknym uderzeniem „zewniakiem” i przelobował bramkarza Chojniczanki, trafiając w samo okno.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca „Dumy Podlasia”, Macieja Stolarczyka, do obejrzenia której zapraszamy na kanał JagaTV w serwisie YouTube.

Mecz towarzyski, 02.07.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Chojniczanka Chojnice 2:0 (0:0, 0:0, 1:0, 1:0).

Bramki: Imaz 86′; Pospisil 91′.

Skład Jagiellonii:

I kwarta: Alomerović – Tiru, Skrzypczak, Pazdan, Olszewski, Wojciechowski, Nene, Wdowik, Łaski, Cernych, Trubeha.

II kwarta: Alomerović – Tiru, Skrzypczak, Czerech, Olszewski, Wojciechowski, Nene, Wdowik, Łaski, Cernych, Trubeha..

III kwarta: Abramowicz – Bernatowicz, Puerto, Czerech, Lewicki, Witek, Pospisil, Wasilewski, Imaz, Gual, Bida.

IV kwarta: Piekutowski – Bernatowicz, Puerto, Czerech, Lewicki, Witek, Pospisil, Wasilewski, Kowalski, Twarowski, Bida.