AktualnościHikaru Matsui nowym zawodnikiem rezerw

Hikaru Matsui nowym zawodnikiem rezerw

Jagiellonia II Białystok ma nowego zawodnika. Zespół wzmocnił Hikaru Matsui, który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Hikaru Matsui to 23-letni defensywny pomocnik rodem z Japonii, który w ostatni czasie bronił barw czarnogórskiego ekstraklasowicza, Rudaru Pljevlja. Na przestrzeni dwóch sezonów spędzonych w ekipie z Czarnogóry (2020/21 oraz wiosna 2022 roku) rozegrał 44 mecze. Wcześniej reprezentował rywalizujący na niższych szczeblach austriackiego futbolu zespól SC Schwaz oraz rodzime Chukiyo University.

O opinię na temat nowego zawodnika zespołu prowadzonego przez trenera Adriana Siemieńca poprosiliśmy dyrektora sportowego Jagiellonii, Łukasza Masłowskiego. – Szukaliśmy kogoś doświadczonego na tę pozycję do drugiej drużyny. Oczywiście priorytetowym zadaniem rezerw jest przygotowywanie młodych piłkarzy pod kątem gry w pierwszym zespole, taki jest cel nadrzędny i idea drugiej drużyny. Musimy jednak również pamiętać, że młodzi zawodnicy muszą mieć wsparcie w bardziej doświadczonych kolegach. Taką rolę w zeszłym sezonie pełnił Błażej Augustyn. Teraz potrzebujemy dwóch, trzech zawodników, którzy wzmocnią ten zespół i pokażą młodszym kolegom jak wziąć na siebie ciężar gry w trudniejszych momentach. Stąd transfer piłkarza z Japonii, którego dosyć długo obserwowaliśmy. To ruch mieszczący się w budżecie trzecioligowej drużyny, co też jest bardzo ważne. Dodatkowo potrzebujemy graczy, którzy zagwarantują odpowiednią jakość na tym poziomie rozgrywkowym. Utrzymanie jest kluczowe w kontekście przyszłego sezonu. Chcemy, by dalej w naszym klubie była trzecia liga – powiedział dyrektor Masłowski.

Hikaru, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00