AktualnościPrezentacja nowych strojów Jagiellonii Białystok

Prezentacja nowych strojów Jagiellonii Białystok

W czwartek (14.07) odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowe koszulki Jagiellonii Białystok na sezon 2022/23.

Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii Białystok. – Jako pierwszy klub w historii Ekstraklasy w jednym sezonie wystąpimy w strojach z dwoma różnymi sponsorami na frontach. W pierwszych dwóch domowych meczach z Piastem i Widzewem wystąpimy prezentując logo firmy Chorten oraz Żubra symbolizującego Województwo Podlaskie. Później pojawią się znaki Cyber Quanta oraz Kuchni Vikinga. W tym ostatnim przypadku wszystko, od małej współpracy potoczyło się bardzo szybko. Warto zwrócić uwagę także na samą koszulkę. W jej tle znajduje się mapa ukazująca drogę z ulicy Jurowieckiej 21 na stadion przy Słonecznej. W zaprojektowaniu mapy, a także zaimplikowaniu jej na koszulkę pomógł nam Andrzej Dajnowicz. Na kołnierzykach koszulek przez cały sezon będą widniały litery UJB 2002. W ten sposób honorujemy obchody 20-lecia grupy Ultras Jagiellonią Białystok. Jako pierwszy klub chcemy podkreślić rocznicę jednej z grup kibicowskich i w ten sposób podkreślić dobrą współpracę na linii klub – kibice.

Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Miasta Białystok. – W kolejnym już sezonie logo Białegostoku jest obecne na koszulkach. Zostajemy w tym samym miejscu, w którym byliśmy w ubiegłym sezonie, czyli na tyle koszulki. Przód chcemy zostawić innym partnerom i lokalnym firmom, aby mogły się wypromować. Jagiellonia jest nierozerwalnie związana z Białymstokiem. Trudno byłoby wyobrazić sobie jej koszulkę bez loga naszego miasta.

Bartosz Rzepiński, partnership manager Cyber Quant. – Nasza firma nie jest może tak dobrze znana jak pozostali partnerzy, ale liczymy, że to się zmieni. Jako Cyber Quant prowadzimy usługi w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Stawiamy na szkolenia i budowanie świadomości w dziecinie zagrożeń m.in. z zakresu socjotechniki. W tym zakresie chcemy współpracować z Jagiellonią i być obecnym w obszarze firmy w zakresie cybernetycznym.

Sylwia Olechno, dyr. generalna i członkini zarządu Grupy Chorten. – Cieszymy się z zaproszenia i dziękujemy za zaufanie. Dużo nas łączy, poza emocjami jest to miasto Białystok i jesteśmy, że wspólnie z Jagiellonią możemy je reprezentować. Trzymamy mocno kciuki za wyniki Jagiellonii. Zachęcamy kibiców do odwiedzania sklepów Chorten. Mocno stawiamy na Jagę.

Sebastian Łukaszewicz, wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – Współpracę rozpoczęliśmy na początku bieżącej kadencji. Pierwszy raz znaleźliśmy się na froncie koszulki. Co prawda po dwóch meczach wrócimy w to miejsce, w którym znajdowaliśmy się w ubiegłym sezonie, czyli na rękawek, ale to duża nobilitacja dla nas. Chciałbym podziękować za dobrą współpracę z prezesem Pertkiewiczem. Liczę i wierzę w to mocno, że Żubr i jego siła niech poniesie zawodników do zwycięstwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00