AktualnościGual i Imaz po wygranej z Piastem (2:0)

Gual i Imaz po wygranej z Piastem (2:0)

W sobotę (16.07) Jagiellonia Białystok pokonała przy Słonecznej Piast Gliwice w meczu 1. kolejki sezonu 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy 2:0. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobył Imaz (29′) i Kowalski (90′). Po spotkaniu porozmawialiśmy ze strzelcem gola, Jesusem Imazem, oraz jego kolegą z ataku, Markiem Gualem.

Jesus Imaz, napastnik Jagiellonii Białystok. – To był dla nas perfekcyjny mecz. Wygrana i trzy punkty w pierwszym spotkaniu domowym w sezonie. Gratulacje dla naszych kibiców. Liczę na to, że będzie grali tak jak dzisiaj w kolejnych meczach. Czekamy na piątek i chcemy zagrać o zwycięstwo w meczu z Widzewem. Co do dzisiejszego trafienia to byłem w świetnej pozycji. Przy pierwszej okazji nie trafiłem do bramki, ale już później się udało. Jest dobrze. Co do Mateusza Kowalskiego, to muszę powiedzieć, że zanotował świetny występ. Wszedł w mecz jak do roboty. Strzelił gola, uszczęśliwił wszystkich, pojechał do domu (śmiech). W meczu z Widzewem postaram się podtrzymać swoją dobrą formę strzelecką.

Jesusowi brakuje już tylko 11 goli do legendarnego Tomasza Frankowskiego w klasyfikacji najlepszego strzelca Jagiellonii w Ekstraklasie. – To prawda, że do Tomasza Frankowskiego brakuje mi jeszcze 11 trafień. Będzie trudno go dogonić, ale postaram się.

Marc Gual, napastnik Jagiellonii Białystok, który w sobotnim starciu zanotował asystę przy trafieniu Kowalskiego. – Bramka będzie dobrym impulsem dla Mateusza. Jesteśmy na boisku po to, żeby sobie pomagać. Zawsze liczę na to, że moi koledzy z drużyny będą jak najwięcej strzelali. Zawsze też daje z siebie wszystko, żeby wygrać. Nieważne czy to asysta czy gol. Co do dzisiejszej asysty wyczekałem na odpowiedni moment i podałem do Mateusza, a on popisał się perfekcyjnym wykończeniem. To bardzo dobry start sezonu. Przez cały okres przygotowawczy ciężko pracowaliśmy na ten wynik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00