AktualnościTrenerzy po meczu Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (2:0)

Trenerzy po meczu Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (2:0)

W sobotę (16.07) Jagiellonia Białystok pokonała Piasta Gliwice 2:0 przy Słonecznej w meczu inaugurującym sezon 2022/23 PKO BP Ekstraklasy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn po spotkaniu.

Maciej Stolarczyk (Jagiellonia): Bardzo cieszymy się z trzech punktów, które zostały w Białymstoku. To było dla nas kluczowe. Kibice mogli zobaczyć sporo sytuacji pod obiema bramkami. Nie wygrał zespół, który zdominował przeciwnika, ale przede wszystkim zwyciężyliśmy, bo byliśmy drużyną. Piast był groźny, miał swoje okazje, ale my w kluczowych momentach pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, zwłaszcza w trudnych momentach. Zawodnicy wzięli na siebie odpowiedzialność i dlatego skończyliśmy jako zwycięzcy. Cieszy nie tylko gol Jesusa, ale też debiutującego Mateusza Kowalskiego. Niech to będzie impuls, który zachęci go do jeszcze cięższej pracy. Ma potencjał, ale chcę ostudzić entuzjazm u wszystkich. Teraz najważniejszy w przypadku Mateusza jest lód na głowę. Przed nami jeszcze sporo pracy, żebyśmy byli regularni w tym elemencie. Każdy gol wychowanka Jagi jednak bardzo cieszy.

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice): Z mojej perspektywy publiczność zobaczyła ciekawe i emocjonujące spotkanie. Szkoda, że przegrane z naszej strony, jednak tak to w piłce bywa. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale z postawy zespołu, jak najbardziej. Popełniliśmy błąd przy pierwszej bramce, który rzutował na sposób gry, jaki musieliśmy prezentować w drugiej połowie. Jagiellonia wykorzystała swoje sytuacje i dzięki temu zwyciężyła. My tego nie zrobiliśmy. Podziękowałem za postawę zespołowi żałując jednocześnie, że mecz zakończył się niekorzystnym rezultatem.

Pełne wypowiedzi obu szkoleniowców są dostępne w poniższym materiale wideo na kanale JagaTV. Zapraszamy do oglądania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00