AktualnościSiemieniec: Przyjrzeliśmy się dużej grupie zawodników

Siemieniec: Przyjrzeliśmy się dużej grupie zawodników

W sobotę (16.07) Jagiellonia II Białystok rozegrała dwa mecze kontrolne z drużynami podlaskiej czwartej ligi. W pierwszym z nich podopieczni Adriana Siemieńca ograli przy Elewatorskiej 5:1 ŁKS 1926 Łomża. W drugim starciu na wyjeździe zremisowali 2:2 z Turem Bielsk Podlaski. Szkoleniowiec naszych rezerw podsumował oba spotkania w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

– Za nami piłkarska sobota. Mogliśmy przyjrzeć się dużej grupie zawodników, którzy obecnie z nami trenują. Razem ze sztabem i trenerem Markiem Wasilukiem (CLJ U-19, przyp. red.) przyglądamy się wielu młodym piłkarzom. Od początku tygodnia mamy też do dyspozycji kilku testowanych piłkarzy. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak prezentują się podczas pierwszego sparingu z ŁKS-em Łomża. Poza tym wsparli nas gracze, którzy nie znaleźli się w kadrze pierwszego zespołu na mecz ekstraklasy z Piastem Gliwice (2:0). W starciu z ekipą z Łomży oglądaliśmy więc głównie zawodników testowanych i tych, którzy wracają do nas z wypożyczeń. Dodatkowo byli piłkarze, którzy reprezentowali nas w poprzednim sezonie – poinformował Adrian Siemieniec.

– Sparing z ŁKS-em możemy zapisać na duży plus, zwłaszcza pod względem intensywności gry i tempa. Szczególnie przez pierwsze 30 minut dobrze to wyglądało. Potem troszkę dynamika gry spadała, ale to normalne na tym etapie przygotowań. Cieszy duża liczba bramek i stworzonych sytuacji. Mieliśmy świadomość, że gramy w wyższej klasie rozgrywkowej niż rywal, ale tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że potrafiliśmy udowodnić wyższość nad przeciwnikiem. Ten sparing służył temu, by przyjrzeć się grupie testowanych zawodników. Niedługo podejmiemy decyzję na temat ich przydatności – mówił o pierwszym meczu kontrolnym szkoleniowiec.

Jak trener Siemieniec ocenia potyczkę z Turem? – Jeżeli chodzi o drugie starcie, to oglądaliśmy niemal dokładnie taki sam mecz, jak niedawny półfinał Okręgowego Pucharu Polski w Bielsku Podlaskim. Różnica jest taka, że zakończył się remisem 2:2, a nie naszą porażką. Mecz był kolejnym elementem przygotowań i służył przede wszystkim sprawdzeniu piłkarzy, którymi dysponujemy. Był przeznaczony głównie dla zawodników młodych, z rocznika 2004 i 2005, którzy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Chcieliśmy ten tydzień treningu podsumować grą kontrolną, żeby zobaczyć, jak wyglądają w warunkach meczowych na tle czwartoligowca. Mamy już pewne informacje i odpowiedzi. To jednak dopiero początek przygotowań i przez niektórych dopiero pierwsze kroki stawiane w drugiej drużynie. Jesteśmy więc w tym aspekcie wyrozumiali i wiemy, że oni potrzebują trochę czasu – dodał.

– Reasumując, za nami dwa pożyteczne sparingi. Zawodnicy uczciwie zrealizowali założenia, a była to nie tylko jednostka treningowa, ale też meczowa jako element przygotowań. Co ważne, skończyło się bez zbędnych urazów i kontuzji, co przy takiej liczbie dysponowanych zawodników jest bardzo pozytywną informacją – podsumował trener Siemieniec.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00