AktualnościSparingowe wygrane z Olimpią Zambrów

Sparingowe wygrane z Olimpią Zambrów

W sobotę (23.07) Jagiellonia Białystok rozegrała dwa mecze kontrolne. W obu Żółto-Czerwoni zmierzyli się z Olimpią Zambrów, którą dwukrotnie pokonali 3:1. W pierwszym ze spotkań zagrali zawodnicy pierwszego zespołu, a w drugim jagiellońskie rezerwy.

Oba sobotnie mecze odbyły się Stadionie Miejskim w Zambrowie. Warto zaznaczyć, że spotkania rozegrano jedno po drugim, a w każdym wystąpiła inna jedenastka. Pierwsze z nich rozpoczęło się o godz. 11:00, odbyło się w formacie czasowym dwa razy po 30 minut, a zagrali w nim piłkarze będący członkami pierwszego zespołu, prowadzeni przez trenera Macieja Stolarczyka. Wygrali 3:1, po dwóch trafieniach Cernycha i golu Wiktoruka z rzutu wolnego. W drugim ze spotkań, rozegranym w formacie dwa razy po 25 minut, również górowali Jagiellończycy, tym razem zawodnicy rezerw pod wodzą trenera Adriana Siemieńca, którzy zambrowian ograli dokładnie takim samym wynikiem jak wcześniej koledzy – 3:1. Triumf w starciu rozpoczętym o godz. 12:30 zapewnili białostoczanom Bortniczuk i Twarowski (dwa gole).

O komentarz do drugiego ze spotkań poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Adriana Siemieńca. – Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, pogoda dzisiaj nie rozpieszczała. Zaczęliśmy grać w samym apogeum upału, co musiało mieć wpływ na intensywność gry. Mimo wysokiej temperatury spotkanie było toczone w niezłym tempie. Na przestrzeni 50 minut wykreowaliśmy sobie wiele okazji, a zdobyliśmy trzy bramki, musimy być skuteczniejsi, bardziej wyrafinowani. Kondycyjnie oraz pod względem zaangażowania zawodnicy wywiązali się z powierzonych zadać. Cieszy to, że strzelamy gole po fazach gry nad którymi pracujemy. Pierwsza bramka padła po odbiorze piłki spowodowanym wysokim pressingiem. Druga padła po otwarciu od własnej bramki, a trzecia po stałym fragmencie gry. W dzisiejszym meczu graliśmy w eksperymentalnym ustawieniu w obronie, co było spowodowane tym, że Michał Ozga grał w pierwszym sparingu pod wodzą trenera Stolarczyka, oraz tym, że chcieliśmy dać szansę występu młodym defensorom wchodzącym do rezerw w równolegle rozgrywanym sparingu juniorów starszych. Dzisiejsze ustawienie było sprawdzianem dla zawodników oraz pozwoliło odpowiedzieć na pytanie, czy zespół może zagrać w takim zestawieniu w ekstremalnych sytuacjach. To kolejny etap przygotowań do sezonu, a przed nami decydująca ich faza, ponieważ do pierwszego ligowego meczu zostały nam dwa tygodnie. W ich trakcie czekają nas dwa wyjazdowe sparingi – z Legią II Warszawa oraz Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. To dwa bardzo ważne testy. Zobaczymy w jakim zestawieniu oraz z jaką kadrą przystąpimy do tych meczów, ponieważ w kontekście drugiego zespołu to zawsze jest pewna niewiadoma. – powiedział trener Siemeniec.

Mecz kontrolny nr I, 23.07.2022 r.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia Białystok 1:3 (1:1).

Bramki dla Jagiellonii: Cernych (dwie); Wiktoruk.

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Olszewski, Ozga, Puerto, Lewicki, Bernatowicz, Wojciechowski, Łaski, Cernych, Trubeha, Kowalski (Wiktoruk 31′).

Mecz kontrolny nr II, 23.07.2022 r.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 1:3 (1:1).

Bramki dla Jagiellonii II: Bortniczuk; Twarowski (dwie).

Skład Jagiellonii II: Żynel – Pankiewicz, Czerech, Huczko, Piórkowski, Matsui, Wiktoruk, Wasilewski, Bortniczuk, Twarowski, Wiktoruk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00