AktualnościSparing: Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 0:2

Sparing: Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 0:2

Jagiellonia II Białystok ma za sobą kolejny sparing. W środę (27.07) podopieczni Adriana Siemieńca zmierzyli się na wyjeździe z Legią II Warszawa, którą pokonali 2:0 po golach Bartosza Wiktoruka i Bartosza Bayera.

O komentarz do rywalizacji trzecioligowców poprosiliśmy trenera naszego drugiego zespołu:

– Za nami pożyteczny sparing z rywalem, który z pewnością będzie bić się o czołowe lokaty w naszej lidze. Zagraliśmy na bardzo dobrze przygotowanej płycie w ośrodku Legia Training Center. Zależało nam na tym meczu, a po nim na pewno jest dużo pozytywów. Organizacja gry w obronie i ataku była na odpowiednim poziomie. Jest oczywiście jeszcze trochę rzeczy, nad którymi musimy popracować. Żałuję troszkę naszej skuteczności i niewykorzystanego rzutu karnego. Nie dopuściliśmy za to rywala do zbyt wielu okazji pod naszą bramkę. To bardzo ważne, ale zdajemy sobie sprawę, że sparing, a liga to inna rzeczywistość. Jeśli jednak przełożymy na rozgrywki to, co najlepsze, powinniśmy być zadowoleni. Dążymy do tego, żeby zawodnicy rozwijali się harmonijnie.

– Mieliśmy dziś do dyspozycji piłkarzy schodzących z pierwszego zespołu, jak np. Patryk Czerech czy Mikołaj Wasilewski, ale również podopiecznych z akademii, jak choćby zawodnicy z rocznika 2005, czyli Kuba Kruszewski, Damian Wojdakowski i Oskar Lipiński. Nie mogliśmy skorzystać z Maćka Twarowskiego, który ma drobny uraz, czy Michała Ozgi i Hikaru Matsuiego ćwiczących obecnie z pierwszym zespołem. Dużo było młodzieży z rocznika 2004, zatem to bardzo fajny sparing z takim przeciwnikiem w kontekście przetarcia przed meczami o stawkę. Takie spotkania rozwijają piłkarzy, dlatego jesteśmy zadowoleni – podsumował trener Siemieniec.

Następny mecz kontrolny rezerwy Jagi rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 11:00.

Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Wiktoruk 24′, Bayer 56′

Jagiellonia II: Żynel (75′ Tomkiel) – Pankiewicz (61′ Matus), Kruszewski, Czerech (75′ Skowronek), Wrzesiński, Bayer (61′ Lipiński), Wiktoruk (46′ Orpik), Matus (31′ Huczko), Wojdakowski (46′ Wasilewski), Samborski (75′ Susak), Bortniczuk (61′ Protaziuk)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00