AktualnościBartłomiej Żynel nowym zawodnikiem Jagiellonii

Bartłomiej Żynel nowym zawodnikiem Jagiellonii

Jagiellonia Białystok ma nowego gracza. Zespół wzmocnił Bartłomiej Żynel, który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Bartek przewidziany jest do gry w trzecioligowych rezerwach, ale będzie również trenował z pierwszym zespołem.

Bartłomiej Żynel to 24-letni bramkarz, który jest wychowankiem Jagiellonii i rodowitym białostoczaninem. W Klubie szkolił się do 2014 roku, kiedy trafił do potentata austriackiego futbolu, RB Salzburg. Podczas pobytu w akademii „Byków” wielokrotnie sięgał razem z kolegami po młodzieżowe mistrzostwa Austrii, a w 2017 roku wygrał UEFA Youth League. W międzyczasie był również wypożyczony do partnerskiego klubu zespołu z Salzburga, FC Liefering.

W 2018 roku mierzący 187 cm wzrostu opuścił Austrię i wrócił do Polski, wiążąc się umową z Wisłą Płock. W zespole „Nafciarzy” występował przez trzy sezony, rozgrywając 12 spotkań – dziewięć w lidze i trzy w krajowym Pucharze. Pod koniec swojej przygody z płocczanami bronił barw drugiego zespołu. Z klubem z Mazowsza rozstał się latem 2021 roku, po czym przeniósł się do rywalizującego w gr. II III ligi Stolema Gniewino. Tam rozegrał pełny sezon 2021/2022, który jego drużyna zakończyła na 12. miejscu w tabeli.

O kilka słów na temat Bartka poprosiliśmy dyrektora sportowego Jagiellonii, Łukasza Masłowskiego. – Szukaliśmy bramkarza zarówno pod kątem rezerw jak i bycia numerem trzy w pierwszym zespole. Doszliśmy do wniosku, że Bartek jest odpowiednią osobą na to miejsce, spełniającą powyższe kryteria. Jest wychowankiem Jagiellonii, ma dobry wiek, ale jednocześnie dysponuje już niezłym bagażem doświadczeń. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się podpisać z nim umowę. Docelowo Bartek ma być regularnie grającym bramkarzem w III lidze, ale również zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanych zdarzeń w „jedynce” – powiedział dyrektor Masłowski.

Sam zawodnik nie kryje radości z powrotu do Jagiellonii. – Trochę tego świata zwiedziłem, byłem w Polsce i za granicą. Wracam do domu i to mnie cieszy. Kojarzę kilka twarzy. Jedną z nich jest trener Piotr Grzybko, obecnie pracujący przy drugim zespole, który pomimo upływu lat nadal jest pozytywnie nastawioną osobą. Mój cel? Jak każdy zawodnik przy pierwszej drużynie chcę grać i zrobię wszystko, aby znaleźć się w pierwszej jedenastce, chociaż już teraz jestem zadowolony z pracy, którą wykonujemy podczas treningów – powiedział Żynel.

Bartek, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00