AktualnościPuerto: Jesteśmy na właściwej drodze

Puerto: Jesteśmy na właściwej drodze

– Podczas biegu poczułem dyskomfort w lewej nodze. Walczyłem z bólem, ale w końcu się poddałem, upadłem i konieczne było przeprowadzenie zmiany – powiedział po przegranym 0:1 z Pogonią Szczecin niedzielnym (31.07), wyjazdowym meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy obrońca Jagiellonii Białystok, Israel Puerto.

– Teraz trzeba skonsultować się z lekarzem, sprawdzić jak długa czeka mnie przerwa. Co do przebiegu meczu, to taka jest piłka nożna. Zdarzają się spotkania, kiedy jeden zespół przeważa, kreuje sobie o wiele więcej sytuacji od rywali, ale nie wygrywa spotkania. Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze, wiedzieliśmy jak mamy ich atakować. Pogoń była zmęczona, w tygodniu grała w eliminacjach europejskich pucharów. Stworzyliśmy sobie mnóstwo szans bramkowych, ale nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Jesteśmy na właściwej drodze. Musimy kontynuować pracę i pokazywać się z dobrej strony, a wyniki przyjdą. Teraz czeka nas domowy mecz z Radomiakiem, w którym oczywiście będziemy chcieli zwyciężyć – mówił stoper.

– Trzeba pamiętać o tym, że to dopiero początek sezonu. Zdaje sobie sprawę, że każdy oczekuje od nas samych wygranych, my też tego chcemy. Niemniej nie jest to możliwe. Za nami dopiero trzy mecze. W każdym ze spotkań gramy lepiej niż w poprzednim. Dzisiaj do wygranej zabrakło nam szczęścia. Wszyscy w szatni jesteśmy skonfundowani, ponieważ to dziwne nie sięgnąć choćby po punkt w takim meczu. Szkoda, ale tak jak mówiłem – taki jest futbol. Musimy dalej ciężko pracować, oczyścić głowy i solidnie przygotować się do kolejnego meczu ligowego – zakończył Hiszpan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00