AktualnościIII liga: Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 3:1

III liga: Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 3:1

Jagiellonia II Białystok ma za sobą mecz inaugurujący nowy sezon trzeciej ligi, grupy pierwszej. Podopieczni Adriana Siemieńca zagrali na wyjeździe z Wartą Sieradz (1:3). Poniżej prezentujemy podsumowanie tej rywalizacji okiem szkoleniowca drugiego zespołu Jagi.

Adrian Siemieniec: Jesteśmy rozczarowani wynikiem tego meczu, bo zależało nam na tym, aby dobrze wejść w nowy sezon. Uważam, że takie spotkania, jak to dzisiejsze, powinniśmy wygrywać. Nie ma dla nas żadnego usprawiedliwienia. Starcie w Sieradzu rozpoczęliśmy dobrze, bo po strzelonym golu Bartka Bernatowicza mieliśmy jeszcze przynajmniej trzy sytuacje, które mogły skończyć się zdobyciem bramki. Nie podwyższyliśmy wyniku, a później zaczęliśmy popełniać proste błędy, które napędziły rywala. Przeciwnik wywalczył stałe fragmenty gry i po jednym z nich zdobył bramkę wyrównującą. Końcówka pierwszej połowy była zdecydowanie na korzyść Warty. Rezultat remisowy był sprawiedliwy. W drugiej części scenariusz był podobny. Na początku mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Potem rywal doszedł do głosu, grał w bardzo bezpośredni sposób i strzelił pięknego gola na 2:1. Później trochę odkryliśmy się, chcieliśmy wyrównać stan rywalizacji i po jednym z wypadów Warty straciliśmy trzecią bramkę. Jeżeli chcemy wygrywać, nie możemy dopuszczać do straty tylu goli. Nasza nieskuteczność i niewykorzystane sytuacje niepokoją. Musimy poprawić się w kolejnych spotkaniach. Wnioski na pewno z tego wyciągniemy, bo zależy nam na wygrywaniu kolejnych spotkań. Taki jest nasz cel.

W najbliższą sobotę (13.08) Jagiellonia II rozegra pierwszy mecz przed własną widownią. Przy Elewatorskiej nasz drugi zespół zagra z Pilicą Białobrzegi. Początek spotkania o godz. 17:00.

1. kolejka III ligi, gr. I

Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 3:1 (1:1)
Bramki: Wiktor Płaneta 25′, 68′, Jakub Pawłowski 85′ – Bartosz Bernatowicz 9′

Jagiellonia II: Abramowicz – Matus (71′ Pankiewicz), Orpik (82′ Kurzydłowski), Czerech, Bernatowicz (71′ Kruszewski), Wasilewski, Matsui, Bayer, Wiktoruk (82′ Huczko), Bortniczuk, Twarowski (66′ Samborski)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00