AktualnościDzień meczowy – dzień pełen atrakcji

Dzień meczowy – dzień pełen atrakcji

W sobotę po raz trzeci w tym sezonie mieliśmy przyjemność gościć Was na trybunach Stadionu Miejskiego przy Słonecznej w Białymstoku. Mecz z Radomiakiem zgromadził sporo kibiców na trybunach, którzy mogli liczyć na sporo atrakcji zorganizowanych przy okazji dnia meczowego.

Już na dwie i pół godziny przed pierwszym gwizdkiem fani gromadzili się w „gastrostrefie”, czyli miejscu przygotowanym przez naszych kibiców, w którym można spokojnie spożyć ciepłe danie z grilla, napić się czegoś dobrego. Nową, „świecką tradycją” wśród kibiców Jagi staje się pocieranie buta Antoniego Komendo Borowskiego, jednej z postaci uwiecznionej na pomniku znajdującym się przy wejściu na stadion od strony ulicy Słonecznej. Kapitalna atmosfera „gastrostrefy” powoli staje się jednym ze znaków rozpoznawczych meczów w Białymstoku. W sobotę kibiców tam znajdujących się odwiedził Ivan Runje.

W ostatnią sobotę właśnie tam prezes Pertkiewicz oraz przedstawiciele Jaga Pizza wręczyli rodzinie z Mikołajek, regularnie odwiedzającej nasz stadion, voucher o wartości 1000 zł do pizzerii. Wszystko w ramach uhonorowania naszych mazurskich kibiców, którzy od kilku lat regularnie kupują karnet na mecze Jagiellonii.

Jagiellońskie atrakcje to nie tylko „Gastrostrefa”. W Sektorze Rodzinnym po raz kolejny na medal spisali się animatorzy z firmy „Fajnie Tu”, którzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych kibiców. Było malowanie twarzy, tory przeszkód, liczne zabawy i animacje dedykowane dzieciom. Ponadto sieć kin Helios kolejny już raz zapewniła nam darmowy popcorn. W przerwie sektor ten odwiedził Miłosz Matysik. Wychowanek Jagiellonii, na którego powrót do gry liczymy już niebawem, długo i cierpliwie podpisywał kartki oraz koszulki, a także ustawiał się do wspólnych zdjęć.

Także w przerwie kibiców obecnych na sektorze Super VIP odwiedził Michał Pazdan. „Minister Obrony Narodowej” przechodzi obecnie rehabilitację po kontuzji odniesionej w Szczecinie i chociaż nie mógł wspomóc kolegów na boisku, czynił to z trybun, a po pierwszej połowie starcia z Radomiakiem miał okazję spotkać się z naszymi sponsorami i partnerami biznesowymi. Na trybunach zjawiło się wielu byłych zawodników Jagiellonii, m.in. legendarny kapitan Jerzy Łapicz, któremu niedawno jagiellońska społeczność pomagała w zakupie wózka.

Ważnym wydarzeniem w trakcie spotkania był występ Tarasa Romanczuka. Nasz kapitan wrócił do gry po kontuzji, a wchodząc na boisko w drugiej połowie zaliczył swój 250. ligowy występ w Jagiellonii na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Oczywiście, końcowy wynik nie mógł zadowolić nikogo, komu bliskie są „Żółto-Czerwone” barwy. Wszyscy wierzymy, że w kolejnych spotkaniach nasza drużyna zacznie regularnie punktować, ale jednocześnie chcemy, aby dzień meczowy przy Słonecznej był świętem dla całej jagiellońskiej społeczności i wszystkich Was zachęcamy do wspólnego świętowania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00