AktualnościCLJ U-19: W niedzielę inauguracja z Legią

CLJ U-19: W niedzielę inauguracja z Legią

W najbliższą niedzielę (14.08) o godzinie 12:00 juniorzy starsi rozpoczną sezon 2022/23 Centralnej Ligi Juniorów U-19. Przy Elewatorskiej podopieczni Marka Wasiluka zmierzą się z Legią Warszawa. Transmisja w JagaTV.

W jakich nastrojach młodzi Żółto-Czerwoni przystępują do ligowych zmagań?

– Zostałem nowym trenerem juniorów starszych, ale tak naprawdę nie ma sensu przywiązywać większej wagi do nazwy konkretnej funkcji, ponieważ każdy szkoleniowiec pracuje na dobro całej akademii. Nie inaczej jest w moim przypadku. Znam tych chłopców, pracuję tu już od dłuższego czasu. Wszyscy trenerzy odpowiedzialni za opiekę zawodników z Centralnych Lig Juniorów U-15, U-17 i U-19 są przede wszystkim odpowiedzialni za dobór dla nich właściwej ścieżki rozwoju – mówi Marek Wasiluk, nowy trener juniorów starszych.

– Za nami owocne cztery tygodnie pracy. Chłopcy z zapałem podchodzili do swoich obowiązków. Nie możemy doczekać się rozgrywek ligowych. Nasz cel się nie zmienia. Chcemy przygotować zawodników zdolnych do gry w piłce seniorskiej, najpierw w rezerwach, a po przetarciu także w pierwszym zespole. Jako drużyna chcemy wygrywać kolejne mecze. Ufamy zawodnikom, którymi dysponujemy, natomiast jeśli jeszcze nadarzy się okazja do pozyskania kogoś nowego, to z tego skorzystamy. Chłopcy będą bardzo często rotować się pomiędzy drużynami, więc też nie przypisujemy sztywno kogoś do jednej kategorii. Moją rolą jest praca z tymi zawodnikami i zrobię wszystko, aby wszyscy byli zadowoleni – dodaje były piłkarz i wychowanek Jagiellonii.

Pierwszym rywalem Żółto-Czerwonych w nowym sezonie będzie warszawska Legia. Początek tej rywalizacji zaplanowano na niedzielę, godzinę 12:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy również na trybuny ośrodka przy ulicy Elewatorskiej 4.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00