AktualnościIII liga: Pierwszy domowy mecz w sezonie

III liga: Pierwszy domowy mecz w sezonie

Już w najbliższą sobotę (13.08) Jagiellonia II Białystok rozegra swój pierwszy domowy mecz w sezonie 2022/2023 gr. I III ligi. Rywalem Żółto-Czerwonych, w ramach spotkania 2. kolejki, będzie Pilica Białobrzegi.

Za podopiecznymi trenera Adriana Siemieńca inauguracja ligowych zmagań. Przed tygodniem białostoczanie zagrali na wyjeździe z Wartą Sieradz. Jagiellońskie rezerwy okazały się słabsze od beniaminka z województwa łódzkiego, z którym przegrały 1:3. Co ciekawe to Żółto-Czerwoni jako pierwsi objęli prowadzenia w sobotnim spotkaniu po trafieniu Bartka Bernatowicza (9′). Na przerwę zawodnicy z Podlasia schodzili jednak remisując, bowiem w 25. minucie Płaneta doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze, którzy wygrali 3:1.

– Jeżeli chcemy wygrywać, nie możemy dopuszczać do straty tylu goli. Nasza nieskuteczność i niewykorzystane sytuacje niepokoją. Musimy poprawić się w kolejnych spotkaniach. Wnioski na pewno z tego wyciągniemy, bo zależy nam na wygrywaniu kolejnych spotkań. Taki jest nasz cel – mówił po końcowym gwizdku opiekun Jagiellonii II, trener Adrian Siemieniec.

Okazję do zatarcia złego wrażenia gracze z Białegostoku będą mieli już niebawem. W sobotę, 13 sierpnia, czekają ich premierowe w tym sezonie domowe zawody. Pierwszym rywalem, który przyjedzie na teren Ośrodka Szkoleniowego przy Elewatorskiej w sezonie 2022/2023 będzie Pilica Białobrzegi. Zespół z województwa mazowieckiego również zanotował falstart, przegrywając w 1. kolejce z Legionovią Legionowo 1:3. Warto wspomnieć, że od tego sezonu barw Pilicy broni były gracz Jagi, Aleksander Stawiarz, który we wspomnianym meczu z zeszłosezonowym wicemistrzem gr. I III ligi spędził na murawie pełne 90 minut.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Pilica Białobrzegi w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 17:00. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Pilicą zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00