AktualnościCLJ U-19: Porażka z Legią na inaugurację sezonu

CLJ U-19: Porażka z Legią na inaugurację sezonu

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali w swoim pierwszym meczu nowego sezonu CLJ U-19 z Legią Warszawa. Żółto-Czerwoni ulegli warszawianom 3:4 w niedzielnym (14.08), domowym starciu 1. kolejki. Dla białostoczan trafili Wojdakowski (4′, 34′) oraz Jaroszuk (14′).

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli białostoczanie. Gospodarze od pierwszych chwil niedzielnego starcia rzucili się do ataków, czego dowodem była bramka otwierająca wynik spotkania, zdobyta przez Wojdakowskiego już w 4. minucie. Po kolejnych 10 minutach było już 2:0, a prowadzenie podwyższył Jaroszuk. W 29. minucie Legioniści złapali kontakt dzięki trafieniu Sobocińskiego, ale w 34. minucie dwubramkowe prowadzenie podopiecznym trenera Wasiluka przywrócił gol Wojdakowskiego. Tuż przed przerwą padła druga bramka dla gości, tym razem autorstwa Puciłowskiego.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Od pierwszych momentów po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się gracze z Warszawy, co udokumentowali dwoma bramkami – w 56. i 65. minucie meczu. Pierwszą z nich zdobył Lachowicz, a drugą Stangret, który ustalił wynik spotkania na 4:3. Wprawdzie Żółto-Czerwoni mieli jeszcze swoje okazje do wyrównania, m.in. dwie sytuacje Protaziuka, ale nie udało im się pokonać Murawskiego.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Marka Wasiluka. – Porażka po bardzo emocjonującym meczu. W końcówce mieliśmy sytuacje, po których mogliśmy doprowadzić do remisu, nie udało się. Mecz był otwarty, miał różne fazy – przez pewien czas to my dominowaliśmy, na początku drugiej połowy to Legia przejęła inicjatywę. Chcę podkreślić, że wysiłek włożony przez moich zawodników w ten mecz był niesamowity. Starali się jak mogli, naprawdę niewiele zabrakło do remisu. To ciężka praca, dużo wymagam od chłopaków. Oczekuje bardzo intensywnego grania, a przy takiej pogodzie jak dzisiaj trudno było siedzieć czy stać, a oni „orali” przez 90 minut, za co należy się im ogromny szacunek. Nie lubimy i nie chcemy przegrywać, ale mam wrażenie, że rozegraliśmy ten mecz na swoich zasadach. Zabrakło niuansów, teraz pora na ich poprawianie. Idąc tą drogą i pracując w ten sposób będą w krótkim czasie gotowi do tego, żeby podjąć rywalizację z seniorami – powiedział trener Wasiluk.

Kolejny mecz juniorów starszych to przyszły weekend i wyjazd do Szczecina na spotkanie z tamtejszą Pogonią.

1. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19, 14.08.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 3:4 (3:2).

Bramki dla Jagiellonii: Wojdakowski 4′, 34′; Jaroszuk 14′.

Skład Jagiellonii: Piekutowski – Jaroszuk (Zabielski 27′), Skowronek, Kobus, Kruszewski, Burkowski (K) (Krasiewicz 80′), Piórkowski (Susak 65′), Bernatowicz, Stypułkowski (Lipiński 55′), Wojdakowski (Drygiel 50′), K. Andrzejkiewicz (Protaziuk 60′).