AktualnościImaz: Sytuacja z pierwszej połowy nie może się powtórzyć

Imaz: Sytuacja z pierwszej połowy nie może się powtórzyć

– W pierwszej połowie zagraliśmy źle, po zmianie stron zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej. Pokazaliśmy charakter, zdobyliśmy bramki, wyrównaliśmy, ale sytuacja z pierwszej połowy nie może się powtórzyć – powiedział Jesus Imaz, napastnik Jagiellonii Białystok, po zremisowanym 2:2 niedzielnym (14.08), wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

– Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu. Nie możemy zaczynać spotkania od prowadzenia rywala 2:0. Po ledwie 10 minutach gry musieliśmy gonić wynik i bardzo intensywnie pracować nad powrotem do meczu. Niemniej cieszy to, że dzisiaj pokazaliśmy charakter, potrafiliśmy wrócić do rywalizacji. Nie poddaliśmy się, udało się nam wyrównać – mówił Hiszpan.

– Chcieliśmy zakończyć serię trzech porażek z rzędu. Dobrze, że udało się to nam dzisiaj, na trudnym terenie, przeciwko dobremu zespołowi, rywalizującemu na arenie międzynarodowej. Musimy się uczyć, poprawiać, wyciągnąć wnioski z tego meczu. Co do mojego strzelania w Częstochowie, postaram się podtrzymać tę passę również w przyszłym sezonie – stwierdził autor bramki dającej Żółto-Czerwonym punkt w Częstochowie.

Czy bramka Nene była momentem zwrotnym niedzielnego meczu? – Zgadzam się z tym. W pierwszej połowie Raków miał przewagę, dominował na boisku. W przerwie porozmawialiśmy w szatni. Stwierdziliśmy, że musimy coś zmienić w naszej postawie, a bramka Nene dała nam wiarę w wyrównanie, co finalnie się udało. Wywozimy z Częstochowy jeden punkt, który musimy szanować – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00