AktualnościNene: Musimy być bardziej agresywni

Nene: Musimy być bardziej agresywni

– Mamy wiele do poprawy w grze. W pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy się dobrze. – powiedział Rui Nene, pomocnik Jagiellonii Białystok, po zremisowanym 2:2, niedzielnym (14.08) wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa.

– Musimy być bardziej agresywni i konsekwentni w dążeniu do zdobywania bramek. To są rzeczy, które starałem się wnieść w poczynania zespołu po przerwie. Zdaje sobie sprawę z tego, że potrafię uderzyć z dystansu, muszę częściej próbować. Na szczęście dzisiaj piłka wpadła do bramki Rakowa po moim uderzeniu, bardzo się z tego cieszę. Remis to oczywiście lepszy rezultat niż porażka – stwierdził Portugalczyk.

Nene jest pierwszy Portugalczykiem, który zdobył dla Jagiellonii bramkę – Szczerze powiedziawszy nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale bardzo się cieszę. Najważniejsza jednak jest praca. Musimy ciężko harować, żeby zgarniać więcej punktów w kolejnych meczach. W ostatnich trzech meczach przegraliśmy, dzisiaj zremisowaliśmy, pora na wygraną. Jeden punkt na wyjeździe to niezły rezultat, ale w kolejnym spotkaniu musimy się postarać o zgarnięcie pełnej puli – mówił autor trafienia na 1:2.

– Raków to dobra drużyna, mają wielu świetnych zawodników. Dysponują dużą jakością z przodu, mogą postraszyć rywala i zdobywać bramki. Na początku oddaliśmy im zbyt wiele miejsca w środkowej strefie boiska, co musieliśmy zmienić. Udało się, doprowadziliśmy do remisu i wracamy do Białegostoku z punktem – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00